ŻYCZENIA OD LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY

Pracownicy oświaty
województwa lubelskiego
Szanowni Państwo,

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, który upamiętnia powołanie Komisji Edukacji Narodowej i działalność tego pierwszego w Europie ministerstwa oświaty. Chętnie powołujemy się na osiemnastowiecznych twórców polskiej myśli politycznej i podkreślamy – nie tylko przy okazji tego święta – rolę oświaty w budowaniu przyszłości naszego kraju. Edukacja młodego pokolenia w szczególny sposób leży nam na sercu, ponieważ dobrze wykształcona i wychowana młodzież stanowi o wartości lokalnej społeczności i jest najważniejszą inwestycją w przyszłość. Rozumiemy to dzisiaj doskonale, to również jest źródłem naszej determinacji w naprawianiu systemu edukacji.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragnę z całego serca podziękować Wam za trud, zaangażowanie i pasję, które wkładacie w swoją pracę. Ten szczególny dzień to doskonała okazja do refleksji nad rolą, jaką odgrywacie w życiu uczniów i całych społeczności. Edukacja to fundament, na którym buduje się przyszłość społeczeństwa. To dzięki Wam młode pokolenia mają szansę na rozwój, naukę oraz odkrywanie własnych pasji i talentów. Każdego dnia stajecie przed wyzwaniami, które wymagają nie tylko wiedzy merytorycznej, ale również empatii, cierpliwości i umiejętności dostosowania się do potrzeb uczniów.
Wasza rola w kształtowaniu ich charakterów oraz umiejętności społecznych jest nieoceniona.

Wspierając swoich uczniów, nie tylko uczycie ich przedmiotów szkolnych, ale również ważnych wartości, takich jak szacunek, odpowiedzialność czy współpraca. Pomagacie im zrozumieć, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, jak podejmować decyzje i jak dążyć do swoich marzeń. Wprowadzacie ich w świat, który z dnia na dzień staje się coraz bardziej skomplikowany, a Wasze wskazówki są dla nich drogowskazem.

Niech to święto będzie dla Was chwilą refleksji nad tym, jak wiele osiągnęliście oraz jak wiele jeszcze możecie zdziałać. Życzę Wam wielu sukcesów w dalszej pracy dydaktycznej, aby każdy dzień przynosił nowe wyzwania, które będziecie z pasją podejmować. Z całego serca dziękuję Wam za to, że jesteście wzorami do naśladowania, mentorami i przewodnikami w drodze ku wiedzy i mądrości. Niech każdy uśmiech ucznia i każde jego osiągnięcie będzie dla Was nagrodą za trud, który wkładacie w swoją pracę.

Lubelski Kurator Oświaty
Tomasz Szabłowski.