Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

NIECH SIĘ DARZY...

Zdrowych, spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła świąt Narodzenia Pańskiego. Odpoczynku od codziennego zabiegania oraz chwili zadumy. Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku, a także spełnienia w życiu osobistym i zawodowym życzą:
Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi

Redakcja
23.12.2019

ODWIECZNA WALKA W KAŻDYM Z NAS...

Co jest dla mnie ważne podczas świąt? Prezenty, wszechobecna komercja czy narodziny Dzieciątka Jezus? Kogo wybieram? Boga z Jego nauką, czy diabła, który chce zawładnąć ludzką duszą i skazać człowieka na wieczne potępienie? Między innymi do takich pytań miały skłonić jasełka bożonarodzeniowe, które wystawiono w dniu dzisiejszym w naszej szkole.

Więcej/Mniej

W przedstawieniu wzięli udział:
Narrator: Ewelina Jasina kl. I t5f
Lucyfer: Emilia Tomaszewska kl. III Tc
Diabeł Boruta: Rafał Knysz kl. I tc
Diabełek: Brandon Wiśniewski kl. IIa
Anioł dyżurny: Natalia Rot kl. I T5f
Archanioł Michał: Kacper Kopeć kl. I tc
Archanioł Rafał: Przemysław Grech kl. II a
Archanioł Gabriel: Jakub Czuj kl. I tc
Mama: Milena Rychel kl. I tc
Tata: Patryk Pawlos kl. I tc
Czesio (syn): Olaf Grylak kl. I t5f
Angelika (córka): Justyna Kamińska kl. I t5f
Śmierć: Bartłomiej Kamieniarz kl. I t5f
Mikołaj: Maciej Karpiński kl. I t5f
Oprawa techniczna: Jakub Lisiewicz i Jakub Ciotuski kl. III tc.
Dziękujemy także nauczycielom, którzy wzięli udział w przygotowaniu przedstawienia.

Zofia Szwiec
23.12.2019

MUZYCZNY KONKURS "CHRISTMAS SONGS"

7 grudnia w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie odbył się szkolny konkurs językowo-muzyczny "Christmas Songs". Zadaniem uczestników było wykonanie kolędy lub piosenki o tematyce bożonarodzeniowej w języku angielskim.

Więcej/Mniej

W rywalizacji udział wzięło 5 wykonawców: 4 solistki oraz zespół. Występy oceniało jury w składzie: Dyrektor szkoły Pan Marek Kozielewicz, Pani Joanna Kliszcz oraz Pani Beata Wojtiuk. Po burzliwych naradach komisja przyznała:
I miejsce - Klaudia Burcan kl.I t5f z piosenką "Snowman"
II miejsce - Katarzyna Korzan kl. I t5f z utworem "Christmas memories"
III miejsce - Edyta Kowalczuk kl. III tb z kolędą "Silent night"
Wyróżnienie: Aleksandra Paszczuk kl. II c oraz zespół w składzie: Milena Rychel, Kacper Górak, Paweł Guzik, Rafał Knysz, Damian Olejniczak, Kacper Urbański - kl. Itc oraz Wioleta Paszczuk kl.IVtc.

Dziękujemy sponsorom nagród, którymi byli: Rada Rodziców przy Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie, Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie, wydawnictwo Macmillan oraz Arkadiusz Brzozowski właściciel Centrum Helen Doron.

Tekst i foto: nauczyciele języka angielskiego.
22.12.2019

WARSZATY DZIENNIKARSKIE

18 grudnia z uczniami klas I Ta i III Tc spotkał się redaktor naczelny "Skafandra" Daniel Czubara, który opowiedział o tajnikach pracy dziennikarskiej.
W ramach ćwiczeń młodzież sama przygotowywała ciekawe tytuły i lidy związane z wybranymi tematami. Dziękujemy za ciekawe zajęcia.

Info i foto: Daniel Buchowiecki
22.12.2019

DZIELIMY SIĘ DOBREM!

Dziś, przedstawiciele kilku klas odwiedzili Szpital Powiatowy im. św Królowej Jadwigi w Hrubieszowie, a dokładnie Oddział dziecięcy, aby przekazać małym pacjentom prezenty, które mamy nadzieję, uprzyjemnią pobyt w szpitalu.
Kolejna grupa uczniów zawiozła upominki młodzieży, która mieszka w Stowarzyszeniu Przeciwdziałania Patologiom Społecznym "Kres". Mamy nadzieję, że prezenty spodobają się obradowanym.

Więcej/Mniej

W akcję włączyli się uczniowie z klas: ITb, ITc, III Ta, III Tc i II LO dla Dorosłych wraz z wychowawcami. Cieszymy się, że mamy młodzież, która potrafi czynić dobro i to bezinteresowanie.

Tekst i foto: Uczniowie i wychowawcy
21.12.2019

"LUBELSCY KUCHARZE DZIECIOM"

13 grudnia 2019 r. nasi uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wzięli udział w Festiwalu Bożonarodzeniowym Lubelscy Kucharze Dzieciom, który odbył się w Galerii Olimp w Lublinie. Motto przewodnie festiwalu brzmiało: "Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu". Celem tegorocznej akcji była pomoc Fundacji na Rzecz Dzieci z Wadami Serca.

Więcej/Mniej

Program festiwalu był bardzo bogaty. Były pokazy gotowania na żywo, które prezentowali profesjonalni kucharze, pokazy specjałów kuchni bieszczadzkiej, prezentacja carvingu oraz pokazy umiejętności kulinarnych uczniów szkół gastronomicznych.
W festiwalu brali udział także goście specjalni m.in. uczestnicy programów telewizyjnych: Master Chef, Top Chef, Walentyna Jałocha z programu "Europa da się lubić" oraz najlepsi kucharze lubelskich restauracji.
Dzięki udziałowi w tej charytatywnej akcji nasi uczniowie mieli możliwość włączenia się w pomoc (cały dochód z tej szczytnej inicjatywy przekazany zostanie na rzecz potrzebujących dzieci), przygotowania wyjątkowych potraw świątecznych oraz obserwacji technik, jakie stosują znani kucharze.
Na zakończenie festiwalu uczniowie otrzymali od organizatorów podziekowania za swoją pracę.

Tekst i foto: Magdalena Jędruszczak
20.12.2019

POMYSŁ NA PREZENT, POMYSŁ NA PASJĘ...

W jaki sposób można samodzielnie wykonać ozdoby świątecznego stołu dowiedzieli się dziś uczniowie klasy III tc, podczas spotkania z uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej w Alojzowie i opiekunem Panią Anną Janicką.

Więcej/Mniej

Ania jest absolwentką naszej szkoły i obecnie pracuje jako instruktor terapii zajęciowej w Alojzowie. Znakomicie wykorzystuje swoje uzdolnienia plastyczne do efektywnej współpracy z osobami z niepełnosprawnością i jak mówi, kocha to, co robi.
Wyroby artystyczne m.in.: naszych gości można zobaczyć na wielu kiermaszach, a samo ich wykonanie, często niezwykle czasochłonne, pełni terapeutyczną funkcję.
Spotkanie przebiegało w życzliwej atmosferze, a afekty pracy widoczne są na zdjęciach. Dziękujemy za poświęcony czas i miłe spotkanie.

Info i foto: Daniel Buchowiecki
19.12.2019

MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA ROBOTÓW W LUBLINIE

Za nami fantastyczna wycieczka do Lublina na Międzynarodową Wystawę Robotów. Interakcja z 70 robotami z całego świata, podziwianie prawdziwego teatru robotów, nauka sterowania dronem, zanurzenie się w wirtualnej rzeczywistości, by siłą umysłu zmusić przedmioty do latania, a roboty do mówienia,czyli zabawa i nauka zarazem.

Więcej/Mniej

Uczniowie technikum informatycznego i mechanicznego oraz uczniowie z klas gastronomicznych przenieśli się w wirtualną rzeczywistość, jeździli na na rollercoasterze, badali dno oceanu, a nawet podnosili helikopter siłą myśli. Walczyli także na miecze rycerzy Jedi, poznali też legendarnego robota Peppera, który występował w wielu filmach. Uczniowie zarządzali robotami ruchem ręki, głowy, a nawet uśmiechem. Stali się przyjaciółmi całej armii humanoidalnych robotów najnowszej generacji, które rozmiarem dorównują człowiekowi. Zobaczyli taniec błyskawic "Tesla-pokaz" i unikalny pokaz hologramów oraz taniec robotów w Teatrze Robotów. Wzięli udział w sterowaniu dronem arena. Uczniowie doświadczyli niezwykłych rzeczy, których do tej pory nie widzieli, stając się częścią niezwykłego świata współczesnej techniki.

Poznając najnowsze technologie, rozwinęli w sobie wiedzę interaktywnego wynalazcy. Wystawa zapewne przyczyni się do rozwoju tych młodych ludzi, pobudzi ich zainteresowania robotyką, a może nawet wpłynie na wybór studiów

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Lublina. Młodzież, spacerując po Krakowskim Przedmieściu, wśród iluminacji świątecznych, poznawała zabytki miasta: zabytkowe kamienice Starego Miasta, Bramę Krakowską i Zamek Lubelski.

Beata Tomaszczuk
17.12.2019

"TAK, POMAGAM!" i "CZAS NA MŁODZIEŻ"

6 grudnia wolontariusze SKC po raz kolejny przystąpili do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Caritas Polska "TAK, POMAGAM!". Celem akcji była zbiórka żywności o długim terminie spożycia. Zebrane artykuły zostaną przekazane w formie paczek osobom potrzebującym.

Więcej/Mniej

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swoje serca na potrzeby drugiego człowieka i przyłączyli się do akcji.
W sposób szczególny dziękujemy kierownictwu hrubieszowskiego sklepu Kaufland za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki. 7 grudnia odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu "Czas na młodzież". Kolejni uczestnicy projektu podnosili swoje kompetencje społeczne z zakresu: Budowania pozytywnego obrazu siebie oraz poczucia sprawstwa z innymi osobami oraz wdrażania do podejmowania samodzielnych decyzji.

Anna Sioma-Krempla
16.12.2019

MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE

6 grudnia naszą szkołę odwiedzili Święty Mikołaj i Śnieżynki. Oczywiście goście przyniesli ze sobą worek pełen słodkich prezentów oraz kilkanaście rózg dla mniej grzecznych. Święty i jego urocze pomocnice odwiedzili nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły. Wszystkim dopisywały świetne humory i towarzyszył świąteczny nastrój.

Więcej/Mniej


Mamy nadzieję, że Mikołaj odwiedzi nas za rok.
Mikołajki przygotował Samorząd Uczniowski.

Info: SU/Zdjęcia: Bartłomiej Buczak
15.12.2019

WARTO (DO)CENIĆ KSIĄŻKI...

W dobie smartfonów i kultury obrazkowej, niestety, coraz mniej osób sięga po tradycyjne książki, choć powszechnie wiadomo, że czytanie stymuluje umysł, pozwala na poprawę koncentracji i pamięci, rozwija wyobraźnię i słownictwo, a także relaksuje.

Więcej/Mniej


Dziś z ofertą wydawniczą Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie zapoznawały uczniów klasy Ia (kucharz/mechanik) Panie: Katarzyna Suchecka, Eliza Romańska i Wanda Mieliczek - pracownicy biblioteki. Kilka osób założyło nawet karty biblioteczne, a więc jest szansa, że będą tu wracać częściej, zwłaszcza, że książek jest tu naprawdę dużo, a atmosfera przemiła.

Info: Daniel Buchowiecki/ Foto: Wanda Mieliczek/DB
14.12.2019


Każdy człowiek, nawet najskromniejszy,
zostawia ślad po sobie,
jego życie zahacza o przeszłość i sięga w przyszłość...

Antoni Kepiński

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci w dniu 11 grudnia 2019r.

ś.p.
Marii Kawalec

Nauczyciela Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie

wyjątkowego człowieka, wychowawcy i pedagoga o wielkim sercu,
przyjaciela naszego i młodzieży...

Jej pracowitość, skromność, pogoda ducha, życzliwość wobec innych oraz wysoka kultura
osobista czyniły z Niej osobę powszechnie lubianą i szanowaną.

Będzie Nam Jej bardzo brakowało.

Cześć JEJ Pamięci!

Córce oraz całej Rodzinie Zmarłej wyrazy szczerego współczucia

składają:

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie i rodzice Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie


Msza żałobna zostanie odprawiona w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Uchaniach w sobotę 14 grudnia o godz. 13.30, a poprzedzona zostanie modlitwą za ś.p. Zmarłą o 11.30 w Domu Pogrzebowym w Teratynie.

Redakcja
12.12.2019

ZWIERZĘTA SĄ JAK LUDZIE...

Dziś grupka reprezentantów z naszej szkoły odwiedziła Fundację "Reksio i przyjaciele", aby przekazać karmę dla psów, które znajdują się pod troskliwą opieką Pana Alfreda. Z zbiórce uczestniczyli uczniowie z klas: ITb, IIc, III Ta, III Tc, III b i IV Tb wraz z wychowawcami.
Zachęcamy innych do pomocy tej fundacji.

Info i foto: Uczniowie i wychowawcy
10.12.2019

TRZY PYTANIA DO...

Co wyróżnia naszą szkołę? Jakie sukcesy odnosimy? Dlaczego warto wybrać naukę w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie? ... O tym dowiecie się z krótkiego wywiadu, którego udzielił Pan Marek Kozielewicz - Dyrektor szkoły. Materiał opublikowany został w najnowszym numerze "Skafandera - Gazety Akademickiej".

Więcej/Mniej

Polecamy lekturę:https://drive.google

Redakcja
09.12.2019

OD WIEDZY PO TOLERANCJĘ

1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. W ramach obchodów prowadzona jest kampania informacyjna i profilaktyczna dotyczącą AIDS/HIV. Jej celem jest też uwrażliwienie na problem oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą. W naszej szkole, w ramach działań profilaktycznych, zorganzowano prelekcję na temat HIV/AIDS przygotowaną przez Panią Joannę Szymańską - pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Hrubieszowie oraz Panią Lucynę Kasprzak - higienistkę szkolną.

Więcej/Mniej

Wyemitowano również audycję radiową zrealizowaną przez Kamila Wiejaka, Norberta Sobczuka i Jana Pańko, podczas której Pani Lucyna opowiadała o problemie.
Dodatkowo zorganizowany został konkurs plastyczny, w realizację którego włączyły się: Anna Juszczuk i Izabela Szajwaj - nauczyciele języka polskiego.
Laureatką konkursu została Oliwia Kostrubiec z klasy IV tb.

Info: Daniel Buchowiecki/ Foto: Joanna Szymańska/ DB
04.12.2019

Gala 100 - lecia Polskiego Czerwonego Krzyża na Ziemi Hrubieszowskiej

"Wszyscy mogą w ten, czy inny sposób, każdy w swej dziedzinie i w miarę swych sił, przyczynić się w jakimś stopniu do szlachetnego dzieła" powiedział Henry Dunant, twórca Międzynarodowego Czerwonego Krzyża. Tym mottem otworzono w dniu 27 listopada w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego Galę podsumowującą 100 - lecie Polskiego Czerwonego Krzyża na Ziemi Hrubieszowskiej. Obchody 100 - lecie to hołd dla osób z powiatu hrubieszowskiego, które oddały cząstkę siebie drugiemu człowiekowi, bo jak mawiał Ks. Mieczysław Maliński: "Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka".

Więcej/Mniej

Polski Czerwony Krzyż na Ziemi Hrubieszowskiej od 100 lat wspiera potrzebujących i uwrażliwia społeczeństwo na krzywdę ludzką oraz promuje idee niesienia bezinteresownej pomocy. W Powiecie Hrubieszowskim Polski Czerwony Krzyż powstał w 1922 roku. Pierwszym Prezesem był Piotr Makarewicz - Burmistrz Hrubieszowa, zastępcą Aleksander Rybiński, skarbnikiem Ludomir Dubiszewski.

Organizatorem uroczystości 100 - lecia był Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Hrubieszowie przy współpracy Zespołu Szkól nr 1 w Hrubieszowie, Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie, Urzędu Miasta Hrubieszów i Urzędu Gminy Hrubieszów. Patronat nad obchodami jubileuszu 100 - lecie Polskiego Czerwonego Krzyża w powiecie hrubieszowskim objęli Pani Maryla Symczuk - Starosta Powiatu Hrubieszowskiego, Pani Marta Majewska - Burmistrz Miasta Hrubieszowa, Pan Tomasz Zając - Wójt Gminy Hrubieszów.

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele władz samorządowych miasta, gmin i powiatu, służb mundurowych, szkół, instytucji, stowarzyszeń, organizacji, nauczyciele, krwiodawcy, seniorzy, przyjaciele Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Hrubieszowie oraz młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie. Gala rozpoczęła się od uroczystego odśpiewania Hymnu Czerwonego Krzyża przez wszystkich obecnych w sali konferencyjnej oraz powitania gości przez Panią Teresę Futymę - Prezesa Rejonowego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Hrubieszowie. Następnie rozpoczęto inscenizację dotyczącą założenia Czerwonego Krzyża przez Henry Dunanta. Część artystyczną pt: "Historia twórcy Czerwonego Krzyża" przygotowała Pani Beata Tomaszczuk - członek Zarządu Polskiego Czerwonego Krzyża w Hrubieszowie. Wykonawcami byli uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie: Emila Tomaszewska, Milena Garncarz klasa IIItc, Wiktoria Gancarz, Marcin Chiliński, Kacper Tuzin, Jakub Stadnicki i Wiktoria Bednarczuk klasa IItb, Olaf Grylak, Maciej Karpiński, Ewelina Jeczeń, Marta Oksętiuk, Katarzyna Korzan - klasa It5f, Patrycja Góral, Paulina Wójcik - klasa IIc, Sandra Próchniak, Daniel Chmielewski - klasa IIIb, Oliwia Radelczuk - klasa Itb oraz wokalistki Edyta Kowalczuk klasa klasa IIItb, Aleksandra Paszczuk - klasa IIc, Klaudia Burcan - klasa It5f, Wiktoria Złotko - klasa Itb. Oprawą techniczno-muzyczną zajęli się: Kamil Wiejak, Norbert Sobczuk, Jan Pańko - klasa IVtd .

Podczas Gali zaproszeni prelegenci przedstawili historię Polskiego Czerwonego Krzyża na Ziemi Hrubieszowskiej popartą wystawą fotografii ze zbiorów archiwalnych oraz 7 zasad Czerwonego Krzyża. Pan Ryszard Wieczorek, - Przewodniczący Rady Gminy z Mircze zaprezentował historię działalności nieżyjącego już Władysława Kuczewskiego - Prezesa Hrubieszowskiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. Materiały do prezentacji przygotowała Pani Justyna Wojtiuk – historyk hrubieszowskiego muzeum. Państwo Barbara Olejarz i Roman Kurantowicz zaprezentowali historię swojej mamy - Heleny Kurantowicz z domu Kościuszko. Głos zabrali również Pan Jerzy Krzyżewski - Prezes Towarzystwa Regionalnego Hrubieszowskiego. Prezentację przygotowaną przez Panią Zuzannę Korycka i Irminę Drawdzik przedstawił Pan Tomasz Sułkowski oraz Paweł Walencik. Każda z prezentacji przeplatana była pieśnią patriotyczną w wykonaniu wokalistów z Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie.

Zaproszeni goście z Lubelskiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża wręczyli na ręce Pana Marka Kozielewicza - Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie dyplomy z Turnieju "Młoda krew ratuje życie", w którym Technikum przy Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie zajęło I miejsce w kategorii za najwyższy wskaźnik aktywności szkoły, II miejsce w kategorii za największą ilość oddanej krwi, III miejsce w kategorii za najlepszą promocję Honorowego Krwiodawstwa. Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1 przy Zespole szkół nr 1 w Hrubieszowie zajęła II miejsce w kategorii za najwyższy wskaźnik aktywności szkoły, III miejsce w kategorii za najlepszą promocję Honorowego Krwiodawstwa. Pani Zuzanna Korycka - Kierownik Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża odczytała uchwałę Kapituły Odznaki Honorowej o nadaniu medali i statuetek zasłużonym działaczom i podziękowań przyjaciołom Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Hrubieszowie. Kapituła nadała medale 100-lecia zasłużonym dla Polskiego Czerwonego Krzyża:
Teresie Futymie, Edwardowi Walencikowi, Zuzannie Koryckiej, Tomaszowi Sułkowskiemu, Beacie Tomaszczuk, Stanisławowi Mendoniowi, Joannie Wieczorek-Smerdel, Pawełowi Walencikowi, Jerzemu Wikło, Waldemarowi Klajdzie, Zdzisławowi Kosakowskiemu, Irminie Drawdzik, Urządowi Miasta Hrubieszowa, Starostwu Powiatowemu w Hrubieszowie, Urzędowi Gminy Hrubieszów, Urzędowi Gminy Mircze.
Wręczono również statuetki pamiątkowe 100-lecia Powstania Polskiego Czerwonego Krzyża na Ziemi Hrubieszowskiej: Pani Maryli Symczuk – Staroście Powiatu Hrubieszowskiego, Pani Marcie Majewskiej – Burmistrzowi Miasta Hrubieszów, Panu Tomaszowi Zającowi – Wójtowi Gminy Hrubieszów oraz 2. Pułkowi Rozpoznawczemu im. mjr. Henryka Dobrzańskiego Hubala w Hrubieszowie, Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Hrubieszowie, Hrubieszowskiemu Domu Kultury, Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej im. Królowej Jadwigi w Hrubieszowie, Hrubieszowskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, Straży Miejskiej w Hrubieszowie, Komendzie Powiatowej Policji w Hrubieszowie, Wójtom Gmin: Panu Stanisławowi Czarnocie - Wójtowi Gminy Trzeszczany, Panu Grzegorzowi Drewnikowi - Wójtowi Gminy Dołhobyczów, Pani Agnieszce Skubis-Rafalskiej Wójtowi Gminy Werbkowice, Wyróżnione szkoły: Szkołę Podstawową Nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie, Szkołę Podstawową Nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Hrubieszowie, Szkołę Podstawową Nr 3 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Hrubieszowie, I LO im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, Technikum Nr 1 w Hrubieszowie, Technikum Nr 2 w Hrubieszowie, Zakład Doskonalenia Zawodowego w Hrubieszowie, Powiatowy Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Hrubieszowie.
Na zakończenie Prezes Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża - Pani Teresa Futyma złożyła szczególne podziękowania za pomoc przy organizacji Gali: Justynie Wojtiuk, Ryszardowi Wieczorkowi, Jerzemu Krzyżewskiemu, Maciejowi Łyko, Barbarze Olejarz, Bartłomiejowi Barteckiemu, wspaniałym aktorom i wokalistkom Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie za oprawę artystyczną uroczystości oraz Beacie Tomaszczuk za przygotowanie scenariusza i części artystycznej oraz prowadzenie uroczystości. Podziękowała także młodzieży z klas gastronomicznych i nauczycielom zawodu Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie za przygotowanie poczęstunku oraz Seniorom Polskiego Czerwonego Krzyża, działającym przy Centrum Zainteresowań Ambitnych za oprawę muzyczną.

Info: Beata Tomaszczuk/ Zdjęcia: Lubiehrubie/Starostwo Powiatowe
03.12.2019

"OTWARTA FIRMA" W HRUBIESZOWIE

W ramach realizacji projektu "OTWARTA FIRMA" odwiedziliśmy hrubieszowską firmę "PMB Jacek Szumiata". Jej właściciel zapoznał nas z historią i zakresem działalności. Dowiedziliśmy się, jak przebiega proces technologicznej produkcji ogrodzeń, balustrad oraz montaż stolarki budowlanej wraz z automatyką.

Więcej/Mniej

Na koniec, za aktywny udział w zajęciach, otrzymaliśmy miłe upominki. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klasy II TA wraz z opiekunami: Jackiem Wielebą i Krzysztofem Kozłowskim.

Krzysztof Kozłowski
02.12.2019

O DALEJ?....

Co po ukończeniu szkoły? Praca, a może studia? Część uczniów z klas maturalnych na pewno zadaje sobie te pytania. W podjęciu decyzji pomogą spotkania ze studentami i pracownikami uczelni i szkół wyższych. Dziś odwiedzili nas przedstawiciele: AWF Biała Podlaska, Akademii Leona Koźmińskiego i Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.

Info: Daniel Buchowiecki/ Foto: Jakub Adamowicz
28.11.2019

CZEKAMY NA CIEKAWE HASŁA!

Lubisz czytać? Kochasz książki? Weź udział w konkursie na hasło promujące czytanie lub bibliotekę.

REGULAMIN KONKURSU

Organizatorzy
27.11.2019

GRATULUJEMY LAUREATOM!

W konkursie Językowo - Plastycznym "Wyrażenia idiomatyczne" - przyznano dwie pierwsze nagrody.
Otrzymali je Faustyna Stadnicka z klasy III TB i Daniel Chmielewski z klasy III B. Gratulujemy!

Joanna Kliszcz
26.11.2019

SMACZNY BIZNES

Jak zaistnieć na rynku? Co decyduje o sukcesie firmy i jak dbać o jej dobry wizerunek? Między innymi na te pytania odpowiadała kreatywna i przedsiębiorcza właścicielka firmy "Kraina Ciast i Tortów" - Agnieszka Strzelecka podczas spotkania z młodzieżą z klas IT5F i II TB, które odbyło się w cukierni.

Więcej/Mniej

Uczniowie dowiedzili się, jak powstała firma i w jaki sposób się rozwijała. Młodzież miała też okazję zapoznać się z wyposażeniem pracowni i procesem produkcji ciast.
Zajęcia zrealizowano w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - Otwarta Firma.
Koordynatorką spotkania była Joanna Wawrzaszek, a opiekunami młodzieży: Ewa Szeweńko i Joanna Koszerny.

Joanna Wawrzaszek
25.11.2019

O ZDROWIU KOBIET

14 listopada odbyło się spotkanie z położną - Ewą Kuźmińską - pracownikiem "Poradni K" SP ZOZ w Hrubieszowie. Spotkanie dotyczyło profilaktyki szyjki macicy.

Więcej/Mniej

Uczennice klas: IA, ID, ITB uczestniczyły w prelekcji, otrzymały także broszury i ulotki związane z tematem.
Organizatorem spotkania była higienistka szkolna.

Info: Lucyna Kasprzak/ Foto: Jakub Adamowicz
24.11.2019

ATTENTION!

Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie językowo-muzycznym "Christmas Songs".

Więcej/Mniej

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Zadaniem uczestników będzie wykonanie utworu o tematyce bożonarodzeniowej w języku angielskim. Może w nim wziąć udział maksymalnie 10 wykonawców/ zespołów. Piosenki nie mogą się powtarzać. Zgłoszenia do 30 listopada 2019r. Przyjmują nauczyciele języka angielskiego Agnieszka Mielniczuk (s.105) lub Beata Wojtiuk (s.210). Przesłuchania oraz wyłonienie zwycięzców odbędzie się 17 grudnia 2019r. w sali konferencyjnej na 3 i 4 jednostce lekcyjnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich solistów i zespoły do wspólnej zabawy!

Regulamin Szkolnego Konkursu Językowo - Muzycznego "Christmas Songs" w ZS nr 1 w Hrubieszowie


§1. Organizatorami Szkolnego Konkursu Językowego są nauczyciele języka angielskiego. §2. Cele Konkursu:
1. Promowanie wśród uczniów postawy odpowiedzialności za proces samodzielnego uczenia się i rozwijania umiejętności językowych.
2. Motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, a w szczególności poznania kultury.
3. Stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia swoich umiejętności językowych i artystycznych we współzawodnictwie z innymi uczniami szkoły.
4. Rozwijanie uzdolnień uczniów.
5. Pobudzanie do kreatywności.
6. Wyłonienie i promowanie uczniów zdolnych.
7. Podniesienie samooceny uczniów.
§3. Uczestnictwo w Konkursie:
1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-IV technikum oraz I-III szkoły branżowej.
2. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu utworu świątecznego w języku angielskim (Christmas Songs).
3. Technika wykonania utworu: należy wykonać utwór wokalny, wykorzystując podkład lub zagrać na instrumencie.
4. Uczestnikami mogą być wokaliści oraz zespoły.
5. W konkursie może wziąć udział maksymalnie dziesięciu uczestników/zespołów.
6. O kwalifikacji do konkursu decyduje kolejność zgłoszeń.
7. Utwory nie mogą się powtarzać.
§ 4. Termin Konkursu:
1. Konkurs odbędzie się 17 grudnia na 3 i 4 jednostce lekcyjnej.
2. Chęć uczestnictwa należy zgłosić do 30 listopada nauczycielom języka angielskiego.
§ 5. Forma Konkursu: .
1. Występy uczniów oceni 3 - osobowa komisja (dyrektor szkoły, muzyk oraz nauczyciel języka angielskiego).
§ 6. Wyniki Konkursu:
Wyniki konkursu oraz wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się po występach wszystkich uczestników.
§ 7. Nagrody:
1. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy uczestnictwa.
2. Laureaci I, II i III miejsca zostaną nagrodzeni drobnymi upominkami oraz ocenami celującymi z języka angielskiego.
§ 8. Postanowienia końcowe:
1. Przystępując do Konkursu uczestnik potwierdza, iż akceptuje niniejszy Regulamin i opisane w nim warunki uczestnictwa.
2. Uczestnik Konkursu poprzez udział w nim wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach związanym z realizacją Konkursu i sposobem ogłaszania wyników.

youtube

Joanna Kliszcz
21.11.2019

MATEMATYKA DLA TECHNIKA

Maria Zalewska z klasy IVTc i Krzysztof Gałan z IVTd zakwalifikowali się do etapu miedzyszkolnego konkursu "Matematyka w Technice dla Technika", który odbędzie się w grudniu w jednej z lubelskich szkół. Już teraz życzymy naszym uczniom powodzenia!

Etap szkolny przygotowali nauczyciele matematyki, a jego koordynacją zajęła się Pani Lucyna Zielińska.

Zebrał: Daniel Buchowiecki
18.11.2019

SIM PCK HRUBIESZÓW

W czwartek gościliśmy przedstawicieli z PCK Lublin, dzięki którym mogliśmy przeprowadzić wybory do zarządu grupy. Teraz już oficjalnie jesteśmy Grupą SIM PCK Hrubieszów!

Demokratycznie wybrano przewodniczącą, którą została Miranda Brzozowska oraz członków zarządu: Natalię Błaś, Natalię Frąckiewicz i Michała Lewickiego.

Wolontariat PCK Hrubieszów
17.11.2019

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

8 listopada 2019 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

Więcej/Mniej

Montaż słowno - muzyczny przypomniał wszystkim historię tamtych czasów i skłonił do refleksji nad współczesnym pojęciem patriotyzmu.

Organizatorzy
14.11.2019

WIERSZE NASZYCH UCZNIÓW W TOMIKU POEZJI!

Wiersze Mileny Garncarz, Aleksandry Walczyńskiej, Wiktorii Bak i Michała Puchali znalazły się w wirtualnym, pokonkursowym tomiku poezji. Młodzi, kilka miesięcy temu wzięli udział w konkursie, który polegał na szerko pojętej, poetyckiej realizacji hasła "gra słów". Ta wyjątkowa i cenna publikacja, posiadająca numer ISBN powstała dzięki współpracy: Instytutu Filologii Polskiej UMCS w Lublinie, Studenckiego Koło Naukowego Polonistów UMCS oraz Fundacji "Przecinek".

Więcej/Mniej

Naszym uczniom i absolwentom serdecznie gratulujemy doceniania oraz wrażliwości, którą zechcieli się z nami podzielić. Antologię można darmowo pobrać ze strony wydawcy:
przecinek.org

Daniel Buchowiecki
08.11.2019

"ŻYJ POZA KLATKĄ"

W ramach realizacji programu profilaktyki odbyło się dziś w naszej szkole ciekawe spotkanie z Leszkiem Korzenieckim – absolwentem Studium Terapii Uzależnień oraz Piotrem "Poisonem" Plichtą - artystą i raperem.

Więcej/Mniej

Goście opowiadali m.in.: o swojej niełatwej przeszłości, własnych uzależnieniach i złych wyborach oraz bliskich ludziach, którym nie udało się wyjść z nałogu.
"Punkowe życie, narkotyki, alkohol były codziennością przez kilka lat, a mój styl życia w połączeniu z moimi poglądami doprowadził do drastycznego wyniszczenia w sferze mego zdrowia fizycznego i psychicznego " - wyznaje Leszek Korzeniecki.
Piotr Plichta opowiadał o dawnej agresji wobec ludzi i uzależnianiach, wykonał także kilka własnych piosenek, które mówią o wolności, miłości i wierze.
Prelegenci w przystępny sposób starali się przekazać młodzieży, że ucieczka od problemów w świat używek może doprowadzić do prawdziwych, osobistych dramatów.
W niecodziennych zajęciach wzięli udział uczniowie z klas:
I t5d, I t5e, I tc, Ib, II c oraz III td.
Spotkanie zorganizowały: Joanna Błaszczuk, Beata Wojtiuk, Joanna Kliszcz i Monika Jabłońska.

Info i foto: Daniel Buchowiecki
07.11.2019

TELEWIZJA W NASZEJ SZKOLE

Kilka dni temu odwiedziła nas TVP Lublin, aby zrealizować materiał dotyczący naszego zdolnego ucznia Bartłomieja Buczaka, którego animacja fabularna została nominowana do nagrody Grand Video Awards. Oto relacja z tej wizyty:

lublin.tvp.pl

Redakcja
14.10.2019

INTEGROWALI SIĘ

Za nami pierwsze miesiące roku szkolnego, ważny zwłaszcza dla pierwszoklasistów, którzy poznają swoją nową szkołę, klasę, nauczycieli i siebie nawzajem. Tradycyjnie na początku roku klasy pierwsze biorą udział w warsztatach integracyjnych prowadzonych przez pedagoga szkolnego.

Więcej/Mniej

Podczas zajęć warsztatowych uczniowie mają okazję poznać swoich nowych kolegów w sytuacjach innych, niż te, z którymi spotykają się podczas lekcji. Uczniowie poznają swoje zainteresowania i pasje. Ćwiczą kreatywne myślenie. Zajęcia te mają na celu stymulację pracy w zespole i integrację. Rozwijają umiejętność spoglądania na problem z wielu perspektyw i ćwiczą logiczne myślenie. Uczniowie zgodnie przyznają, że taka forma zajęć służy lepszemu poznaniu się i integracji klasy.

Monika Jabłońska
05.11.2019

RADIO LUBLIN O NASZEJ SZKOLE!

Redakcja Polskiego Radia Lublin odwiedziła dziś naszą szkołę, aby zrealizować wywiad z... przekonajcie się sami. Zapraszamy do odsłuchu. Miłego odbioru!

www.radio.lublin.pl

Redakcja
14.10.2019

W INTENCJI ZDANIA EGZAMINU MATURALNEGO...

W dniach 24-27 października odbyła się wycieczko - pielgrzymka klas maturalnych Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie.

Więcej/Mniej

W czwartek wraz z przewodnikiem - Panem Edwardem Groniem zwiedzaliśmy Szczawnicę m.in. pijalnię wód leczniczych, wysłuchaliśmy historii powstania tego uzdrowiska. Następnym punktem naszego programu był wyjazd kolejką linową na Palenicę (722 m.n.p.m.). Przy pięknej pogodzie wyruszyliśmy pieszo, aby podziwiać Wąwóz Homole. Dzień zakończył odpoczynek w Kacwinie. W piątek, przy słonecznej aurze wyruszyliśmy nad Morskie Oko. Podziwialiśmy majestat gór. Pod koniec dnia byliśmy na Krupówkach, aby zakupić pamiątki dla naszych najbliższych. W sobotę zwiedzaliśmy Brzezinkę, miejsce kaźni niewinnych ofiar. Po południu przybyliśmy do Częstochowy, aby pomodlić się w intencji zdania matury. Byliśmy na mszy świętej, drodze krzyżowej, odśpiewaliśmy Akatyst wraz z odmówieniem różańca oraz uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim.

Do Tronu Pani Jasnogórskiej pielgrzymowali uczniowie z następujących klas: IV ta, IV tb, IV tc, IV td. Wszystkich uczestników było 35. Opiekę nad nimi sprawowały: Anna Sioma-Krempla, Beata Wojtiuk oraz Zofia Szwiec.
O bezpieczeństwo podczas jazdy zadbał Pan Tomasz Szumiata z firmy Transway.

Zofia Szwiec
04.11.2019

KU PRZESTRODZE...

W miniony piątek odwiedzili nas aktorzy z Teatru Maska z Krakowa, aby przedstawić swoją sztukę "Drugie życie - czyli jednoaktówka z życia i nieżycia Rysia".

Więcej/Mniej

W wyniku bójki bohater traci życie, a po śmierci spotyka niebiańskiego Strażnika, który przypomni mu życiowe błędy: niechęć do nauki szkolnej, wagary, krzywdzenie innych, używki oraz agresję...
Czy Rysio będzie miał szansę na przemianę? Czy będzie żałował tego, co się stało?
Na pewno wiedzą to już uczniowie klas: Ia, Ic, I ta, I tb i I t5f, którzy mieli okazję obejrzeć ten profilaktyczny spektakl.
Koordynacją niecodziennego spotkania zajęła się Monika Jabłońska - pedagog szkolny.

Info i foto: Daniel Buchowiecki
03.11.2019

CZYM JEST AGRESJA?

22 października w naszej szkole zakończył się cykl spotkań młodzieży z Panią Justyną Szeląg - psychologiem hrubieszowskiej Poradni Psychologiczno - Pefdagogicznej. Nasz gość rozmawiał z uczniami o tym, czym są zachowania agresywne, jakie formy może przybierać przemoc, a także o tym, jak należy się w takich sytuacjach zachować i gdzie szukać pomocy.

Więcej/Mniej

Pani Justyna udzielała uczniom cennych rad na temat rozwiązywania konfliktów bez przemocy, jak budować swoją pozycję w grupie rówieśniczej, unikając zachowań agresywnych, omawiała sposoby radzenia sobie z własnym gniewem, zwalczania w sobie negatywnych emocji. Tłumaczyła młodzieży, do czego prowadzi złość i gniew. Wyjaśniała także, jak rozpoznawać różne uczucia i emocje, które gromadzą się w człowieku i to, co mogą spowodować. Młodzież miała też okazję do zadawania pytań związanych z agresją. W spotkaniu wzięli udział uczniowie wszystkich klas pierwszych Branżowej Szkoły I stopnia i Technikum.

Tekst: Monika Jabłońska/ Foto: MJ/DB
03.11.2019

BIESZCZADY JESIENIĄ...

W dniach 16 - 18 października 23 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce dydaktyczno - krajoznawczej w Bieszczady.

Więcej/Mniej

16 października o godzinie 6:00, dużym i wygodnym autokarem firmy Transway wyjechaliśmy trasą Hrubieszów - Tomaszów Lubelski - Przemyśl. W Przemyślu zwiedziliśmy zabytki starego miasta oraz Twierdzę Przemyśl - potężny zespół obiektów obronnych, jedną z największych fortyfikacji stałych istniejących w Europie. Następnie udaliśmy się do miejscowości Smerek, gdzie zakwaterowaliśmy się w "Ośrodku Wypoczynkowym Smerek". Zaskoczyły nas wspaniałe widoki, przyjemny klimat i dobra lokalizacja.

Następnego dnia udaliśmy się do miejscowości Muczne. Tu odwiedziliśmy Zagrodę Pokazową Żubrów, Centrum Promocji Leśnictwa oraz nowy drewniany Kościół Rzymskokatolicki. Potem czekała nas piesza wędrówka trasą w Tarnawie Niżnej, którą zakończyliśmy na punkcie widokowym, gdzie kręcono zdjęcia do serialu Wataha.
Ten kilkugodzinny wysiłek opłacił się - widoki były niesamowite! Pogoda dopisała, było bardzo słonecznie. Przewodnik prowadził nas po szlakach górskich i opowiadał o okolicy i historii Bieszczad. Ostatniego dnia pojechaliśmy do Polańczyka, tutaj wiedziliśmy zaporę wodną w Solinie, która jest największą budowlą hydrotechniczną w Polsce (jej długość to 664 m, a wysokość 82 m). Poznaliśmy też zasady pracy znajdującej się tam elektrowni turbinowej.
Następnie odbyliśmy rejs statkiem po Zalewie Solińskim. Na koniec znalazł się czas na zdjęcia i zakup pamiątek. Organizatorem wycieczki był Józef Dyniec, a opiekunami Jacek Naja i Krzysztof Kozłowski.

Info i foto: Jacek Naja
02.11.2019

Młodzi dla PCK na 100 lat!

W niedzielę 20 października, na terenie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się plenerowa impreza "Młodzi dla PCK na 100 lat!"

Więcej/Mniej

Dla uczestników przygotowano mi.in. pokaz pierwszej pomocy, warsztaty tworzenia ekologicznych toreb, a dla najmłodszych dzieci - zajęcia animacyjne.

Dla upamiętnienia 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża, na terenie HOSiR zasadzono 100 drzew.

Ważnym elementem imprezy była instalacja "Drzewo marzeń". Zostały na niej zawieszone zalaminowane kartki z marzeniami, którymi podzielili się z organizatorami mieszkańcy Hrubieszowa i okolic.

Imprezę uświetniły występy młodych artystów i zespołu Baflo.

W czasie imprezy odbywała się także zbiórka do puszek, związana z działalnością statutową Polskiego Czerwonego Krzyża.

Foto i info: LubieHrubie.pl
26.10.2019

"NIEBEZPIECZNE EKSPERYMENTY"

W ramach "Dni Profilaktyki" 15 października zorganizowano w naszej szkole spotkanie z Marcinem Czubarą - Kierownikiem Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu Filia w Hrubieszowie i Aleksandrą Kopczyńską - nauczycielem bibliotekarzem, którzy w interesujący sposób przedstawili mechanizm uzależnienia i jego fatalne skutki.

Więcej/Mniej

Wiemy, że uzależnić można się m.in.: od nikotyny, alkoholu, narkotków, pornografii, czy telefonu. Możemy mówić o różnorodnych konsekwencjach - od wyobcowania, poprzez problemy ze zdrowiem, konflikty z prawem czy zaburzenia dotyczące życia rodzinnego i społecznego, a nawet śmierć.
Aby zwiększyć oddziaływanie nasi goście wykorzystali podczas swoich prelekcji wykorzytali film i prezentację. Był też czas na ciekawą dyskusję. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas: Ia, Ib, Ic, Id, I ta, I tb, IIIa i IV ta.
Mamy nadzieję, że tego typu działania profilaktyczne przyczynią się się do większej świadomosci dotyczącej uzależnień i tym samym im zapobiegną.

Info i foto: Zespół Wychowców Klasowych
20.10.2019

ŚWIĘTO W SZKOLE

"Słaby nauczyciel - opowiada, genialny nauczyciel - inspiruje" (William Arthur Ward) - taki aforyzm towarzyszył uroczystemu apelowi, który odbył się 11 października 2019 r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Więcej/Mniej

Podczas uroczystości uczniowie przedstawili życie szkolne w humorystyczny sposób. Podano przepis na stworzenie idealnego ucznia, pokazano problemy, z którymi nauczyciele mierzą się na co dzień. Aktorskiej grze młodych ludzi towarzyszyły utwory muzyczne w wykonaniu naszych uczennic. W części artystycznej udział wzięli uczniowie klas: I tc, I t5d, I t5f, III tc, III tb i III td.

Nie zabrakło też nagród Dyrektora Szkoły dla nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi, które to wręczył Wicedyrektor - Pan Zbigniew Petruczynik.

Pozostaje nam życzyć wszystkim wielu inspirujących lekcji i uczniów zainteresowanych tymi lekcjami...

Info i foto: Organizatorzy
17.10.2019

ZAKWALIFIKOWALI SIĘ DO ETAPU OKRĘGOWEGO

11 października 2019 r. w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie odbyły się szkolne eliminacje do XXIV edycji Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

Więcej/Mniej

W eliminacjach brało udział 30 uczniów klas o profilu gastronomicznym. Uczestnicy olimpiady wykazali się dużą wiedzą z zakresu przedmiotów gastronomicznych.
Do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, który odbędzie się 3 stycznia 2020 r. w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Natalia Usowska – klasa III tc - technik żywienia i usług gastronomicznych

Beniamin Błocian - klasa IV tb - technik żywienia i usług gastronomicznych

Celem olimpiady było m.in.: pobudzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów problemami żywienia oraz promocja zdrowia. Koordynacją etapu szkolnego zajęli się nauczyciele przedmiotów zawodowych: Magdalena Jędruszczak i Joanna Janicka.

Tekst: Magdalena Jędruszczak/ Foto: Kamila Łazorczyk
16.10.2019

NIE TYLKO "DRZEWO MARZEŃ"!

20 października 2019 roku, w godzinach 12.30 - 16.30 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hrubieszowie (ul. Ciesielczuka 2) zapraszamy na kolejną inicjatywę grupy "Aktywni na 100 lat". Tym razem przygotowaliśmy dla Was pokaz pierwszej pomocy, warsztaty tworzenia ekologicznych toreb, a najmłodszym dzieciom proponujemy zajęcia animacyjne.

Więcej/Mniej

Ważnym elementem naszej imprezy będzie instalacja "Drzewo marzeń". Na drzewie na terenie HOSiRu zawieszone zostaną zalaminowane kartki z marzeniami, którymi podzielili się z nami mieszkańcy Hrubieszowa i okolic. Planujemy także, wraz z gośćmi, zasadzić 100 drzew, co upamiętniać będzie 100-lecie Polskiego Czerwonego Krzyża. Imprezę uświetnią występy lokalnych artystów, a gwiazdą wydarzenia będzie zespół Baflo. Odbywać się będzie także zbiórka do puszek związana z działalnością statutową PCK. Celem inicjatywy jest wzbogacenie oferty kulturalnej miasta, integracja mieszańców oraz poszerzenie wiedzy ekologicznej.

Organizatorami inicjatywy jest grupa wolontariuszy Polskiego Czerwonego Krzyża działająca w ramach projektu "Aktywni na 100 lat" wraz z patronami: Miastem Hrubieszów, Zespołem Szkół nr 1 w Hrubieszowie, Oddziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Hrubieszowie i Nadleśnictwem Strzelce w Maziarni.

Joanna Kornicka
15.10.2019

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi życzymy przede wszystkim zdrowia i satysfakcji ze swojej pracy, wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

Życzymy także sił, energii i otwartości, dzięki którym łatwiej pokonać codzienne, małe trudności, a w każdym uczniu widzieć wartościową osobę.

Redakcja
14.10.2019

PIANOKLEJ JEST OK

7 października uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie uczestniczyli w szkoleniu "Pianoklej - profesjonalny przełom w montażu płyt gt" zorganizowanym przez Market Mrówka PSB w ramach "Poniedziałkowych Porad Mrówki".

Więcej/Mniej

W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy I d - monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie wraz z opiekunem. Uczniowie mieli możliwość w praktyce sprawdzenia oferowanych przez producenta materiałów klejących do płyt gipsowo - kartonowych oraz wysłuchania kilku ważnych praktycznych rad, za co serdecznie dziękujemy.

Jacek Naja
07.10.2019

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE!

Młodzież naszej szkoły zapraszamy do udziału w Konkursie Językowo - Plastycznym. Szczegóły w regulaminie.

Organizatorzy
07.10.2019

"KROMKA CHLEBA DLA SĄSIADA"

Wolontariusze SKC z klasy III T b już po raz kolejny włączyli się do ogólnopolskiej kampanii Caritas Polska pod hasłem: "Kromka chleba dla sąsiada". Akcja przebiegała w dniach od 20-21 września, a jej celem było zwrócenie uwagi na potrzeby seniorów i osób samotnych żyjących obok nas.

Anna Sioma-Krempla
07.10.2019

WOLONTARIUSZE RYWALIZOWALI

6 października 2019 roku 15 wolontariuszy SKC działającego przy ZS nr 1 w Hrubieszowie brało udział w rozgrywkach paintballowych w Szewni Dolnej, zorganizowanych przez Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Dwie drużyny - czerwona i żółta - po przejściu szkolenia stanęły do walki. Na początku rozgrywki odbywała się ona na polu bitwy, potem przeniosła się do lasu.

Więcej/Mniej

Bardzo dziękujemy obsłudze czuwającej nad bezpieczeństwem rozgrywających.
Działanie odbywa się we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Dzieci i Młodzieży "Jestem" im. św. Jana Bosko w Hrubieszowie i jest współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie.

Anna Sioma-Krempla
06.10.2019

NOWY ZARZĄD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

3 października 2019 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/2020, w których udział wzięli przedstawiciele samorządów klasowych.

Więcej/Mniej

Zgłosiło się 9 chętnych uczniów do pracy na rzecz szkoły: Jakub Adamowicz I ta, Wiktoria Iwańczuk I tb, Wiktoria Łazorczyk I tb, Paweł Kolano I t5d, Cezary Magierka I t5d, Marta Oksętiuk I t5f, Katarzyna Korzan I t5f, Olaf Grylak I t5f, i Bartłomiej Buczak III td.
Po zaprezentowaniu się kandydatów, przystąpiono do głosowania, w którym brali udział przedstawiciele samorządów klasowych. Nad właściwym przebiegiem głosowania czuwała Szkolna Komisja Wyborcza w składzie: Michał Klimowicz IV td, Adam Czerniachowski II tc, Sebastian Jasina III ta.
Po przeliczeniu głosów ustalono nowy Zarząd Samorządu Uczniowskiego, który tworzą:

  Przewodniczący
 • - Bartłomiej Buczak
 • Zastępcy przewodniczącego
 • - Katarzyna Korzan
 • - Jakub Adamowicz
 • Sekretarz
 • - Marta Oksętiuk
 • Skarbnik
 • - Wiktoria Iwańczuk

Nad poprawnością przeprowadzenia wyborów i pracą Komisji Wyborczej czuwały opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: Joanna Kornicka, Katarzyna Skawińska i Agnieszka Mielniczuk. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności uczniowskiej.

Tekst i foto: Opiekunowie SU
05.10.2019

SZKOLIMY SIĘ W WARSZAWIE

Dzięki funduszom unijnym nasi uczniowie już po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Więcej/Mniej

Młodzież zdobywała wiedzę w laboratoriach: fizycznym, biologicznym, chemicznym i robotycznym.
Przypominamy, że szkolenia, zarówno te prowadzone w szkole, jak i w Warszawie są bezpłatne.
Realizacja tego typu zajęć jest możliwa dzięki zanagażowaniu nauczycieli, którzy podjęli się prowadzenia działania 12.2 z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Info i foto: Krzysztof Mazur
03.10.2019

ROZWIJAJ SIĘ CZŁOWIEKU!

Jak bronić się przed fake newsami? Dlaczego warto rozwijać w sobie krytyczne myślenie? Jak poprawiać relacje z ludźmi? Jaką rolę pełni w życiu motywacja?

Więcej/Mniej

To tylko część pytań, na które odpowiedzi uzyskali uczniowie klas III tc i I ta, którzy w ramach godziny wychowawczej i wiedzy o kulturze wzięli udział w spotkaniu z Jolantą Janiec - Dyrektorem Miejskiej Piblioteki Publicznej w Hrubieszowie i Elizą Romańską - bibliotekarzem.
Nie zabrakło kreatywnych ćwiczeń, wspólnych refleksji i dobrej zabawy, które sprzyjały dobrej atmosferze oraz efektywnej pracy. Dziękujemy za interesujące zajęcia.

Info i foto: Daniel Buchowiecki
03.10.2019

10 DNI W GRECJI!

Proponujemy naszym uczniom 10-dniową wycieczkę do Grecji. Pobyt połączony będzie z profilaktyką, edukacją i sportem. Piękna pogoda, lazurowe morze i bajeczne plaże - to tylko nieliczne atuty Grecji, wśród nich także Leptokaria i Skotina - urokliwe miejscowości wzdłuż lazurowych wód Morza Egejskiego położone u podnóża góry Olimp na Riwierze Olimpijskiej.

Więcej/Mniej


Termin: 29.05.2020 r. - 07.06.2020 r.
Cena wycieczki: 1150 zł/os. + 90 euro.

  W ramach tej sumy:
 • - przejazd autokarem zachodnim Lux z uchylnymi siedzeniami, klimatyzacją, barkiem, wideo.
 • - zakwaterowanie w hotelu w Leptokarii, blisko plaży w pok. 2-3-4 os. z łazienkami, balkonami i TV
 • - wyżywienie: HB /śniadania+obiadokolacje/
 • - kierownik - rezydent mówiący po polsku
 • - bezpłatne dyskoteki w hotelu
 • - ubezpieczenie od kosztów leczenia i nieszczęśliwych wypadków podczas całego pobytu (20000 euro/os.)
 • - opłaty drogowe, parkingi
 • - atrakcyjny program rekreacyjno-sportowy
 • - wycieczka do malowniczo położonej wioski, zaklętej w Górach Olimpu Paleos Pantaleimonas
 • - zwiedzanie ruin średniowiecznego Zamku - fortecy z X/XI wieku w miejscowośći Platamonas
 • - Skiathos - Rejs na jedną z najpiękniejszych wysp łączący zarówno zabawę i będący okazją do poznania Grecji z innej strony (wycieczka całodzienna, bilet na statek w cenie)
 • - Meteory - jednodniowa wycieczka do świętych skał (geologiczny fenomen, ogromne skały na szczycie których znajdują się klasztory).


Organizatorem wycieczki jest Pani Anna Wiśniewska, która udzieli dodatkowych informacji - nr tel. 510 158 496. Wpłaty przyjmuje Pani Anna Gałka –pracownia gastronomiczna - Warsztaty Szkolne.

Zebrała: Anna Wiśniewska
03.10.2019

WITAJCIE W NASZEJ SZKOLE!

W dniach 16-24 września 2019 r. w naszej szkole podczas godzin z wychowawcą odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Pierwszoklasiści mogli się wykazać wiedzą na temat szkoły, odpowiadając chociażby na pytanie, w którym roku powstała szkoła.

Więcej/Mniej

Oprócz tego zostali poddani kilku testom – musieli zaśpiewać "Sto lat" z łyżeczką cynamonu w ustach, bawili się w kalambury, jedli jabłka bez użycia rąk.
Był to chwila dobrej zabwy i integracji, co widać na zdjęciach.
Uczestnicy zabawy otrzymali słodycze ufundowane przez SU, który wraz z uczniami klas czwartych przygotował otrzęsiny.

Joanna Kornicka/Katarzyna Skawińska
02.10.2019

BYŁO EUROPEJSKO W NASZEJ SZKOLE!

"Good Morning! Zdrastwujtie! Ladies and Gentleman!" - tymi słowami prowadzący rozpoczęli Europejski Dzień Języków Obcych. Głównym przesłaniem inicjatywy było zwrócenie uwagi na znaczenie nauki języków obcych, nie tylko w szkole, ale przez całe życie. Święto obchodzone jest w całej Europie 26 września już od 2001 roku.

Więcej/Mniej

Uczniowie przedstawili kilka zabawnych skeczy udowadniających, w jaki sosób znajomość języków obcych może pomóc w życiu lub nieco je skomplikować. Publiczność mogła wykazać się znajomością tzw. "false friends", czyli słów w języku obcym, które brzmią tak samo lub bardzo podobnie do słów w języku polskim, ale ich znaczenie jest zupełnie inne. Całość przeplatana piosenkami w języku angielskim i rosyjskim sprawiła, że publiczność mogła poczuć ducha i kulturę tych krajów.

Należy pamiętać, że w nieustannie globalizującym się społeczeństwie umiejętność mówienia obcymi językami zwiększa szansę na pracę, naukę, na lepsze życie we własnym kraju, jak i w innych częściach świata.
W części artystycznej udział wzięli uczniowie klas: Itc, It5d, It5f, IIa, IItc, IIItc oraz IIItd. Nad całością czuwali nauczyciele języków obcych. Uroczystość odbyła się 27 września 2019 roku.

Info: Nauczyciele języków obcych/ Foto: Jakub Lisiewicz
01.10.2019

O MISJACH I ŻYCIU...

Pułkownik Andrzej Kruczyński - absolwent naszej szkoły, były oficer JW GROM, uczestnik działań specjalnych i misji zagranicznych, autor książki "72 godziny", która przedstawia Jego życie oraz współautor podręczników z przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa, spotkał się dziś z młodzieżą klas: I TA, III TC i III TC, by opowiedzieć o swojej trudnej i niebezpiecznej pracy.

Więcej/Mniej

Nasz gość mówił także o ogromnej roli motywacji w życiu człowieka i wielu innych wartościach takich jak: uczciwość czy wykształcenie. "Poznaj 10 uczciwych osób, a będziesz znał cały świat" - zapewniał słuchaczy.
Nie zabrakło trudnych pytań dotyczących służby, ale i życia. Dziękujemy za wartościowe spotkanie.

Info i foto: Daniel Buchowiecki
30.09.2019

O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH

O historii Polski i losie żołnierzy wyklętych opowiadał powinno być: Pan Kajetan Rajski - redaktor naczelny Kwartalnika "Wyklęci", publicysta i autor kilku książek, który spotkał się dziś z uczniami czterech klas naszej szkoły, aby przybliżyć młodym ludziom postać Witolda Pileckiego i Danuty Siedzikówny. Mimo młodego wieku nasz gość został już odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę za działania na rzecz upamiętniania historii Polski oraz Medalem Pro Patria przez Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych i Medalem Ignacego Jana Paderewskiego przez Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej w Ameryce - czytamy na stronie - http://kwartalnikwykleci.pl Koordynatorem spotkania był hrubieszowski miłośnik historii najnowszej - Pan Wacław Mucha.

Zebrał: Daniel Buchowiecki
25.09.2019

A MOŻE WARTO WŁOŻYĆ MUNDUR?

Głównym zadaniem Straży Granicznej jest ochrona granic Rzeczypospolitej Polskiej oraz organizowanie i kontrolowanie ruchu granicznego.
W miniony poniedziałek, 23 września 2019r. uczniowie czterech klas maturalnych Technikum Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie, a więc młodzi ludzie, którzy za chwilę staną przed ważnymi, życiowymi wyborami, uczestniczyli w Dniu Otwartym zorganizowanym przez pracowników Straży Granicznej w Hrubieszowie.

Więcej/Mniej

Informacje dotyczące szkoleń i broni palnej przekazał st. chor. sztab. Adam Sowa, o specjalistycznym sprzęcie – między innymi - kamerze termowizyjnej - mówił mł. chor. Sławomir Bednarczuk. O pożądanych cechach czworonożnych przyjaciół, którzy dzielnie służą w hrubieszowskim oddziale straży opowiadał przewodnik jednego z nich – chor. sztab. Dariusz Stelmaszczuk. Specyfikę pracy w Straży Granicznej i jej historię zaprezentował st. chor. sztab. Mirosław Bachusz.

Naszym opiekunem był kpt. Zbigniew Nowosad.
Wszystkim wymienionym serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie i interesujące spotkanie.

Info i foto: Daniel Buchowiecki/ st. chor. sztab. Jarosław Kulczyński
25.09.2019

NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!

W miniony piątek uczniowie klas II b i III b (monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz kucharz) jak co roku, uczestniczyli w akcji "Sprzątanie świata".

Jacek Naja
24.09.2019

ADRIANOWI GRATULUJEMY, A BIBLIOTECE ŻYCZYMY KOLEJNYCH JUBILEUSZY!

Powiatowa Biblioteka Publiczna im. prof. Wiktora Zina w Hrubieszowie obchodziła wczoraj swoje święto - 20 lat istnienia. Uroczystym obchodom towarzyszyły: finał Powiatowego Konkursu Fotograficznego "Czytanie nadal w modzie", który odbywał się pod Honorowym Patronatem Starosty Hrubieszowskiego - Pani Maryli Symczuk, filmowe wspomnienie o Profesorze Wiktorze Zinie patronie biblioteki, koncert grupy PLATEAU i wiele miłych życzeń złożonych Dyrektorowi Biblioteki - Pani Sylwii Heś.

Więcej/Mniej

Cieszymy się, że praca naszego ucznia Adriana Tarczuka zdobyła II miejsce w kategorii sleeveface, ale i inne dzieła naszej młodzieży zasługują na uwagę, dlatego umieszczamy poniżej zdjęcia ich prac.
Dyrektorowi i pracownikom biblioteki życzymy kolejnych 20 lat i wielu ciekawych inicjatyw, mając nadziję na dalszą współpracę.

Info i foto: Daniel Buchowiecki
20.09.2019

WYJĄTKOWE SPOTKANIE

W ramach projektu "Wrzesień 1939 roku na Zamojszczyźnie" 17 września 2019 roku w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu Filia w Hrubieszowie odbyło się spotkanie z panią Lucyną Mosiądz – przedstawicielką Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość Koło Hrubieszów oraz panem Jerzym Krzyżewskim – prezesem Zarządu Towarzystwa Regionalnego Hrubieszowskiego im. Stanisława Staszica.

Więcej/Mniej

Z prelegentami na temat września 1939 roku w powiecie hrubieszowskim dyskutowali uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 i Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie.

Źródło: Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu Filia w Hrubieszowie
20.09.2019

ENERGIA, KONFLIKTY I DRUK 3D - LUBELSKI FESTIWAL NAUKI

Już po raz XVI odbywa się Lubelski Festiwal Nauki. W incjatywę z powodzeniem włącza się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu. W wykladach i pokazach mających charakter preorientacji zawodowej po raz kolejny brali udział uczniowie klas technikum (technik pojazdów samochodowych i technik informatyk). Na temat pozyskiwania i przetwarzania energii słonecznej w energię elektryczną i ciepło mówił dr Stanisław Tryka, o konfliktach zbrojnych we współczesnym świecie opowiadała dr Justyna Misiągiewicz, a w tajniki skrawania z drukiem 3D wprowadzali grupę: dr inż. Piotr Wolszczak i mgr inż. Marcin Bednarz.

Więcej/Mniej

Była to dobra okazja, by nasi uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi studenci, którymi za jakiś czas zapewne będzie część z nich.
Bardzo dziękujemy zamojskiej uczelni za możliwość uczestnictwa w wydarzeniu.

Info i foto: Daniel Buchowiecki
20.09.2019

WOLONTARIUSZE PCK W AKCJI!

Tegoroczne Rubienalia 2019 były okazją do zaprezentowania się grupy wolontariuszy Polskiego Czerwonego Krzyża z projektu "Aktywni na 100 lat".

Więcej/Mniej

Młodzież wzięła udział w rywalizacji o Berło Króla Władysława II Jagiełły. Konkurencji było wiele, między innymi: ekstremalnie cienka chusteczka, nurkujący nos, twarzą w twarz z ciasteczkiem, kopciuszek czy słoń Trąbalski.
Nasza grupa wygrała! Zwycięską drużynę tworzą: Natalia Błaś, Miranda Brzozowska, Daciuk Katarzyna, Dąbrowska Julia, Frąckiewicz Natalia, Gogół Anna, Klimowicz Michał, Kłoda Jakub, Lewicki Michał, Łyszczak Rafał, Naja Julia, Usowska Natalia, Wawrzosek Aldona, Wiejak Kamil, Wyżyn Maciej, Łagowska Diana, Łazorczyk Kamila, Kostrubiec Oliwia, Koń Przemysław i Sikora Natalia.
Są to w większości uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie.
Ponadto, w ramach Światowego Dnia Pierwszej Pomocy młodzież zaprezentowała na deptaku miejskim pokaz resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Wolontariusze udzielali instruktażu osobom, które chciały opanować tę umiejętność.

Joanna Kornicka - Koordynator projektu
19.09.2019

"SKAFANDER" O NASZYCH SUKCESACH!

Jest już kolejny numer "Skafandra" a w nim informacje o laureatach dwóch konkursów, którymi byli uczniowie naszej szkoły: Sebastian Król, Patryk Bielecki i Adrian Tarczuk. O Ich sukcesach na stronach 9 -10.

Redakcja
16.09.2019

JUŻ WKRÓTCE CERTYFIKOWANE SZKOLENIA!

W ramach realizacji projektu "Program rozwojowy uczniów, uczennic i nauczycieli w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie" odbędą się kolejne szkolenia dla uczniów naszej szkoły, którzy wzbogacą swoje umiejętności i podniosą kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w certyfikowanych szkoleniach:

Więcej/Mniej
 • - Grafik komputerowy,
 • - Programowanie serwisów WWW,
 • - Multimedia w reklamie,
 • - Kompetencje cyfrowe z elementami robotyki i wydruku 3D. Dziś uczniowie kilkunastu klas uczestniczyli w pokazach robotycznych oraz spotkaniu informacyjnym dotyczącym zaplanowanych szkoleń.

"Program rozwojowy uczniów, uczennic i nauczycieli w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie" realizowany jest przez Powiat Hrubieszowski i Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie w partnerstwie z Syntea S.A. ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, a jego szkolnymi koordynatorami są nauczyciele: Jarosław Woźniak i Krzysztof Mazur.

Info i foto: Daniel Buchowiecki
12.09.2019

INNOWACYJNE TECHNOLOGIE W POWIECIE HRUBIESZOWSKIM

6 września 2019 r., w sali konferencyjnej starostwa, odbyło się spotkanie z dyrektorami szkół, nauczycielami informatyki oraz przedstawicielami władz samorządowych, dotyczące wdrożenia innowacyjnego projektu PixBlokcs'a do szkół w powiecie hrubieszowskim. Współpracę z Akceleratorem Edulab zainicjowała Starosta Hrubieszowski Pani Maryla Symczuk. Projekt skierowany jest do instytucji oświatowych tj. przedszkoli, szkół podstawowych i średnich, "Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych", a odbywa się on w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020.

Więcej/Mniej

Spotkanie składało się z dwóch części: pierwsza, na której przedstawiono ogólne założenia wdrożenia projektu do szkół oraz szkoleniowe przeznaczone dla nauczycieli informatyki, które odbyło się w pracowni komputerowej Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie. Prelekcję i szkolenie informatyczne prowadził Pan Mateusz Górka - manager ds. certyfikacji oraz szkoleń z AIM Pixblokcs'a.
Aplikacja PixBlokcs'a stworzona została przez specjalistów z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. PixBlokcs to innowacyjna aplikacja, która gwarantuje efektywną, kompleksową naukę programowania opartego na najnowszych technologiach, z której skorzystać może osoba w każdym wieku i na każdym poziomie edukacji niezależnie od poziomu zaawansowania. Ponadto PixBlocks to kompleksowe rozwiązanie dla nauczycieli, automatyzujące m.in. proces sprawdzania prac, interaktywne lekcje, monitorowanie postępu kursantów oraz przeprowadzania sprawdzianów. PixBlokcs to narzędzie posiadające standardy zgodne z wytycznymi MEN oraz uaktualnioną podstawę programową, skupione na rozwijaniu informatycznych talentów, ale również na kreatywnym myśleniu. Za jego pomocą można tworzyć gry autorskie, grafiki oraz animacje, przyswajać wiedzę oraz rozwijać umiejętności praktyczne poprzez zabawę. PixBlocks umożliwia także, naukę kodowania dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, pozwalająca na kodowanie bez konieczności czytania oraz przyswajanie wiedzy poprzez blokowy język wizualny. Licealiści i studenci i docenią natomiast opcję programowania w Pythonie - języku wykorzystywanym m.in. przez Nokię, NASA oraz Google. Aplikacja ta przeznaczona jest również dla użytkowników indywidualnych. Wartość wdrożenia projektu do placówek oświatowych w Powiecie Hrubieszowskim opiewa na kwotę 12 000 zł dla każdej szkoły, który jest w 100% finansowany ze środków Edulab oraz PixBlocks'a. Warunkiem bezpłatnego uczestnictwa w projekcie było wyrażenie deklaracji współpracy przez samorządy i szkoły do dnia 3.09.2019 r.
Aplikacja PixBlocks została wdrożona do ponad 1000 szkół w Polsce, jak również w Wielkiej Brytanii, Indii i Nigerii. Warto wspomnieć, że jednym z właścicieli Edulab tj. firmy, która zainwestowała w Pixblocks' a jest Krzysztof Kusiak, który pochodzi z Hrubieszowa. To właśnie on wraz z Radną Gminy Hrubieszów Beatą Tomaszczuk bardzo mocno przyczynili się do tego, że wdrożenie odbywa się w naszym regionie. Otwierając perspektywę i tym samym dając szansę dzieciom i młodzieży z Powiatu Hrubieszowskiego na rozwijanie jakże ważnych kompetencji w XXI wieku, jakim jest nauka programowania na najnowszych narzędziach technologicznych.

Projekt współfinansowany jest m.in. ze środków NCBiR realizujący projekt: "EDULAB -Szkoła Przyszłości Akcelerator Nowych Technologii"".

Informacja i foto: Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie
11.09.2019

"KSIĄŻKA PIĘKNIE SZELEŚCI"

Za nami Narodowe Czytanie 2019, które po raz pierwszy organizowała Powiatowa Biblioteka Publiczna im. prof. Wiktora Zina w Hrubieszowie, a swoim patronatem objął Starosta Hrubieszowski - Pani Maryla Symczuk.

Więcej/Mniej

Oprócz czytania polskich nowel, ze swoim autorskim programem wystąpili zdolni artyści: Marysia Łyko i Maciej Łyko, a Emilia Tomaszewska - uczennica naszej szkoły zaprezentowała wiersz "Radość (z) czytania" Daniela Buchowieckiego, który powstał na tę okoliczność.

Czujesz?...
Książka ma zapach
Słyszysz?....
Książka pięknie szeleści
Zaprasza swą okładką
Kryjąc tysiąc opowieści
Niech książka zawsze
Przez życie Was prowadzi
Ona problemów nie rozwiąże
Ale jak uczynić życie znośnym
Na pewno doradzi...

(fragment) 

Info: Daniel Buchowiecki/Foto: Mariusz Papierz
10.09.2019

WIERSZE TECHNIKÓW W WIRTUALNYM TOMIKU POEZJI

Właśnie dotarły do nas dyplomy dla uczniów, którzy w zeszłym roku szkolnym brali udział w Konkursie Literackim "Magia słów", który organizowało Studenckie Koło Naukowe Polonistów UMCS. Wkrótce pojawi się wirtualny tomik, w którym znajdą się wiersze uczestników.

Daniel Buchowiecki
09.09.2019

NARODOWE CZYTANIE 2019

Nowele polskie będą lekturą ósmej odsłony akcji "Narodowe Czytanie 2019". Już w najbliższą sobotę, 7 września, w całej Polsce odbędą się wydarzenia kulturalne poświęcone utworom wybitnych prozaików.

Więcej/Mniej

Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii - napisał w specjalnym liście Prezydent RP Andrzej Duda.

My także weźmiemy udział w akcji organizowanej przez Powiatową Bibliotekę Publiczną im. prof. Wiktora Zina w Hrubieszowie. Patronat nad akcją objął Starosta Hrubieszowski - Maryla Symczuk.

Zebrał: Daniel Buchowiecki/ Grafika: pbphrubieszow.pl
06.09.2019

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM!

2 września 2019 roku o godzinie 9.00 w hrubieszowskim Zespole Szkół nr 1 odbyło uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.

Więcej/Mniej

Na początku wprowadzony został sztandar szkoły i odśpiewany hymn państwowy.
Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie - Pan Marek Kozielewicz powitał zebranych, a szczególnie tych, którzy rozpoczynają naukę w naszym technikum i szkole branżowej. Przekazał także życzenia od Ministra Edukacji Narodowej - Pana Dariusza Piontkowskiego, Wojewody Lubelskiego - Pana Przemysława Czarnka, Lubelskiego Kuratora Oświaty - Pani Teresy Misiuk oraz Starosty Hrubieszowskiego - Pani Maryli Symczuk.
Uczniom i słuchaczom naszej szkoły życzymy, aby zdobyta wiedza i umiejętności umożliwiały rozwój i spełnianie marzeń związanych z przyszłą pracą i przekładały się na codzienne, małe sukcesy.

Info i foto: Daniel Buchowiecki
04.09.2019


STARSZE WIADOMOŚCI

↑ Powrót na początek

Projekt i wykonanie: Tomasz Pałyga
Kl. II SPa  2009r.
22-500 Hrubieszów ul. Zamojska 18a tel/fax (0-84)696-33-38