Klub wolontariatu

CELE I SPOSOBY DZIAŁANIA

1. Celem Szkolnego Klubu Wolontariusza jest zaangażowanie ludzi młodych do świadomej, dobrowolnej i nieodpłatnej pomocy innym, zapoznanie z ideą wolontariatu.
  2. Celem Klubu jest rozwijanie wśród młodzieży postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, życzliwości i bezinteresowności.
  3. Wolontariat ma na celu aktywne działanie w obszarze pomocy koleżeńskiej, społecznej, życia kulturalnego i środowiska naturalnego.
  4. Celem jest wypracowanie systemu włączania młodzieży do działań o charakterze wolontarystycznymi wykorzystanie ich umiejętności i zapału w pracach na rzecz szkoły i środowiska szkolnego, łączenie na poziomie szkoły i jej otoczenia młodzieży chętnej do niesienia pomocy z osobami i środowiskami pomocy tej oczekującymi.
  5. Przygotowanie uczniów naszej szkoły do podejmowania działań wolontariackich na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego.
  6. Wspieranie ciekawych inicjatyw młodzieży szkolnej.
  7. Promocja idei wolontariatu w szkole i środowisku lokalnym.
  8. Prowadzenie warsztatów i cyklicznych spotkań wolontariuszy.
  9. Szkolny Klub Wolontariusza angażuje się również do obsługi jednorazowych imprez o charakterze charytatywnym.
  10. Angażowanie ludzi młodych do działań w wolontariacie może odbywać się poprzez: wzajemne kontakty przyjacielskie i rówieśnicze, organizowanie spotkań informacyjnych o Szkolnym Klubie Wolontariusza, przekazywanie informacji o Klubie za pośrednictwem wydawnictw oraz stałych kontaktów z mediami (np. gazety lokalne, jak też strona internetowa).
  11. Szkolny Klub Wolontariusza włącza się w pomoc przy przeprowadzaniu różnego rodzaju imprez szkolnych.

22-500 Hrubieszów ul. Zamojska 18a tel/fax (84)696-3338