Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

PRZYPOMINAMY O NASZYM E-DZIENNIKU!

Rodzicom i uczniom przypominamy o możliwości korzystania z e-dziennika.
✍ Logowanie do e-dziennika:
https://uonetplus.vulcan.net.pl/powiathrubieszowski/

✍ Instrukcja logowania dla rodzica:
https://www.vulcan.edu.pl/programy/e-dziennik-uonet-87#gotosekcja1631


08.09.2021

UROCZYSTE OTWARCIE PRACOWNI SPAWALNICZEJ

16 listopada 2021 r. odbyło się otwarcie pracowni spawalniczej w Zespole Szkół Nr 1 w Hrubieszowie. Dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 pozyskanym w ramach projektu unijnego "Kuźnia szans w Hrubieszowie" doposażamy bazę dydaktyczną Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie. Uczniowie mogą korzystać z nowo otwartej pracowni spawalniczej, która wyposażona została w stoły spawalnicze, prostowniki TIG, półautomat MIG, przecinarkę plazmową oraz fazowarkę ręczną.

Więcej/Mniej

Starosta Hrubieszowski Aneta Karpiuk podkreśliła, że w swoich działaniach dążymy do tego, aby zapewniać jak najlepsze kształcenie i warunki nauczania. Systematycznie doposażane są bazy dydaktyczne, a kadra pedagogiczna doskonali swoje kwalifikacje i uprawnienia, co pozwoli na lepsze przygotowanie zawodowe uczniów, zgodnie z oczekiwaniami ich przyszłych pracodawców.

W wydarzeniu wzięli udział: Starosta Hrubieszowski Aneta Karpiuk, Członek Zarządu Andrzej Barczuk oraz Dyrektor Wydziału Rozwoju Powiatu, Funduszy Strukturalnych i Zamówień Publicznych Teresa Perechubko-Mirosław.

Info i foto: Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie
21.11.2021

GRATULUJEMY LAUREATOWI!

Wolna - Niepodległa

Miło nam poinformować Państwa, że uczeń naszego Technikum - Krystian Rykaluk jest jednym z laureatów Konkursu Historycznego "Wolna - Niepodległa".

Więcej/Mniej

Krystian napisał utwór poetycki, będący autorską interpretacją tematu "Wolna - Niepodległa". Praca powstała pod opieką literacką nauczyciela języka polskiego – Daniela Buchowieckiego. Organizatorem Konkursu Historycznego "Wolna - Niepodległa" jest Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Zieliński. Współorganizatorami konkursu są: Wojewoda Lubelski, Lubelski Kurator Oświaty, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu. Krystianowi raz jeszcze gratulujemy!


08.11.2021

ZBLIŻAJĄ SIĘ ZEBRANIA WYCHOWAWCÓW Z RODZICAMI


20.11.2021

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE DOTYCZĄCYM TWÓRCZOŚCI NORWIDA!

"Kto więc myślą pisarza chce się uradować,
Ten niech ją przytuli do łona swej duszy,
I niech ją obejmie uczuciem - a wzruszy
Martwe znaki"
Cyprian Kamil Norwid
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie dotyczącym twórczości Cypriana Kamila Norwida "Norwid - poeta myśli". Szczegóły w regulaminie.

Organizatorzy
15.11.2021

103. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ


11.11.2021

"SZKOŁA DO HYMNU" 2021

O godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego" włączając się tym samym do kolejnej edycji akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu".

Zespół Wychowawców Klasowych/ Foto: DB
10.11.2021

NUMERY POMOCOWE


11.11.2021

MUZYKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO...

Mam nadzieję, że ci, którzy mają ochotę grać, pisać czy występować (...) robią to. Jeśli nie dla siebie, to dla reszty z nas. Nie chodzi tylko o to, że świat potrzebuje więcej artystów, ale też, by zwyczajnie, dobrze się bawić - właśnie te słowa, których autorem jest Chick Corea przywołał dziś, podczas wirtualnego spotkania z uczniami klasy I Tb, Pan Waldemar Krupiński - artysta, muzyk, producent muzyczny, który współtworzy grupę RHBluess.

Więcej/Mniej

Miłe spotkanie stało się okazją do rozmów o modzie w muzyce i pasji, tak ważnej w życiu każdego człowieka. Krystianowi raz jeszcze gratulujemy!
_________________________________________________
"Kiedyś było jakoś fajniej" RHBluess - Poznań

Daniel Buchowiecki/ Foto: archiwum prywatne WK
09.11.2021

GRATULUJEMY LAUREATOWI!

Wolna - Niepodległa

Miło nam poinformować Państwa, że uczeń naszego Technikum - Krystian Rykaluk jest jednym z laureatów Konkursu Historycznego "Wolna - Niepodległa".

Więcej/Mniej

Krystian napisał utwór poetycki, będący autorską interpretacją tematu "Wolna - Niepodległa". Praca powstała pod opieką literacką nauczyciela języka polskiego – Daniela Buchowieckiego. Organizatorem Konkursu Historycznego "Wolna - Niepodległa" jest Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Zieliński. Współorganizatorami konkursu są: Wojewoda Lubelski, Lubelski Kurator Oświaty, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu. Krystianowi raz jeszcze gratulujemy!


08.11.2021

SZKOLNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Zapraszamy do udziału w Szkolnym Konkursie z języka angielskiego "Master of grammar". Szczegóły w regulaminie.

Organizatorzy
06.10.2021

KONKURS "ROK ŚWIĘTEGO JÓZEFA"

Rok Świętego Józefa – to okres w kościele katolickim trwający od 8 grudnia 2020 roku do 8 grudnia 2021 roku. Rozpoczęcie Roku Świętego Józefa ogłosił papież Franciszek w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi Panny. W tym dniu przypadała także 150 rocznica ogłoszenia św. Józefa Patronem Kościoła katolickiego.

Więcej/Mniej

Zapraszamy uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie do udziału w konkursie pod nazwą "Rok Świętego Józefa”. Regulamin konkursu religijnego: Celem konkursu jest odkrycie postaci Józefa, jako troskliwego Ojca i Opiekuna Najświętszej Rodziny. Cele konkursu:
- rozwijanie życia duchowego,
- uwrażliwienie uczniów naprawdę i dobro oraz kształtowanie postawy szlachetności,
- uświadomienie uczniom, że święty Józef dla każdego mężczyzny jest wzorem męża i ojca,
- pielęgnowanie wrażliwości, odwagi, odpowiedzialności, czułości oraz wzrastanie w służbie drugiemu człowiekowi i kierowanie się wspólnym dobrem. TEMATYKA KONKURSU PLASTYCZNEGO:
- Święty Józef jako mąż i ojciec Rodziny z Nazaretu (plakat, prezentacja multimedialna),
- Na podstawie wybranego fragmentu z Pisma Świętego wykonaj plakat,
Wybrane fragmenty z Pisma Świętego ( Mt 1, 19-25, Mt 2, 13-14, Mt2, 19-23, Łk 2, 4-7, Łk 2, 10-16, Łk 2, 41-50
- Jak wyobrażasz sobie świętego Józefa? (plakat),
- Objawienia świętego Józefa w Itapiranga w Brazylii oraz Cotignac (prezentacja multimedialna).
TEMATYKA KONKURSU LITERACKIEGO:
- wiersz o św. Józefie,
- Opowiadanie związane ze św. Józefem (do 3 stron formatu A4),
- Czego uczy nas św. Józef? (refleksje, wypracowanie - do 5 stron A4)
Święta Teresa napisała i zna to cały świat: "O cokolwiek poprosisz św. Józefa, z pewnością to otrzymasz",

Literatura:
Pismo Święte - fragmenty (Mt 1, 19-25, Mt 2, 13-14, Mt 2, 19-23 i Łk 2, 4-7, Łk2, 10-16, Łk 2, 41-50 )
Jan Uryga – Niedziela Ogólnopolska nr 11/ 2002 - Święty Józef - milczący i święty
Warunki uczestnictwa:
- złożenie pracy w wyznaczonym terminie,
- prezentowane prace powinny być estetyczne, pomysłowe, oryginalne i czytelne.
- objętość pracy nie może przekraczać 5 stron o formacie A4.
- wykonane prace należy podpisać.
Ogłoszenie konkursu nastąpi 03.11.2021r. Prace konkursowe przyjmują nauczyciele religii do 08.12.2021r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15.12.2021r.
Za zajęcie I, II i III miejsca przewidziane są nagrody.


05.11.2021

CO POWINIEN WIEDZIEĆ MŁODY KIEROWCA...

28 i 29 października 2021 roku uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie wzięli udział w spotkaniu z pracownikami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji Hrubieszowie: sierż. szt. Arnoldem Kasztelanem, sierż. szt. Jackiem Krawczukiem oraz st. sierż. Grzegorzem Czupryńskim. W spotkaniach, których celem było przybliżenie przyszłym młodym kierowcom najważniejszych zasad ruchu drogowego, uczestniczyła młodzież z klas: II Ta, II Tc, III Tb, III T5e i III T5f.

Więcej/Mniej

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie uzmysłowili młodym ludziom, jak ważna jest znajomość zasad i przepisów ruchu drogowego. Zwrócili uwagę na najczęstsze przyczyny wykroczeń drogowych, błędy popełniane przez młodych kierowców oraz główne przyczyny i skutki utraty prawa jazdy. Policjanci Wydział Ruchu Drogowego odpowiadali na pytania nurtujące przyszłych kierowców. Omówiono procedury związane z zachowaniem kierowcy w czasie kontroli drogowej oraz w przypadku awarii pojazdu. Szczególnie podkreślono konieczność właściwej reakcji na pojazdy uprzywilejowane, tworzenie tak zwanych "korytarzy życia". Przypomniano także podstawowe sygnały wydawane przez kierującego ruchem policjanta w sytuacjach szczególnych, Na przykład wtedy, gdy zdarzył się wypadek i przejazd przez skrzyżowanie jest znacznie utrudniony. Niezwykle istotne są wtedy nie tylko gesty wykonywane przez policjanta, ale już sama jego postawa, która informuje, czy przejazd jest możliwy. Prowadzący wielokrotnie podkreślali, jak ważne jest zachowanie ostrożności przez wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Spotkanie z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego z pewnością pogłębiło wiedzę młodzieży na temat świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz ogromnej odpowiedzialności, jaka spoczywa na kierowcach.

Info: Józef Dyniec/Izabela Szajwaj/Foto: Daniel Buchowiecki
03.11.2021

UCZYMY SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE…

W dniach 13-17 sierpnia 2021r. nauczyciele przedmiotów gastronomicznych z naszej szkoły, uczestniczyli w wyjazdowym szkoleniu zorganizowanym w Hotelu "Białowieski" w Białowieży. Uczestnicy mieli okazję przyjrzeć się pracy hotelu, strefy spa, czy hotelowego browaru. Pracując przy przygotowywaniu posiłków, ich ekspedycji, poznali od środka zasady funkcjonowania kuchni hotelowej, jednocześnie wzbogacając swój warsztat pracy o znajomość nowoczesnych metod i technik kulinarnych.

Więcej/Mniej

Szkolenie dało okazję do tego, aby poznać specjały kuchni podlaskiej oraz zwyczaje tego regionu. Wyjazd poszerzył horyzonty kulinarne nauczycieli i pozwolił wypocząć na łonie Białowieskiego Parku Narodowego.

Info: Joanna Koszerny/ Foto: Nauczyciele przedmiotów gastronomicznych
31.10.2021

PROFILAKTYKA NOWOTWOROWA

26 października 2021 r. uczniowie z klas IV Tb, IV Tc i I Ta uczestniczyli w spotkaniu, które było poświęcone profilaktyce chorób nowotworowych. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem "Hrubieszowskie Amazonki" i Hrubieszowską Radą Kobiet uczniowie wysłuchali wykładu dr n. med. - Pani Małgorzaty Chilimoniuk - specjalisty radioterapii onkologicznej, która jest Ordynatorem Oddziału Radioterapii NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Zamość Sp. z o.o. oraz dr n. med. - Pana Tomasza Josse - lekarza - ginekologa i położnika.

Więcej/Mniej

Młodzież poznała tak ważne zasady, które dotyczą profilaktyki chorób nowotworowych i zmniejszają ryzyko zachorowań. Należą do nich m.in.: dieta, zdrowy styl życia, unikanie nikotyny i spożywania alkoholu. Uczniowie mogli także przećwiczyć na fantomach techniki wykrywania zmian w różnych częściach organizmu oraz zadawać pytania dotyczące zdrowia. Zespół Wychowawców klasowych dziękuje za interesujące spotkanie.

ZWK
30.10.2021

ZAPACHY I SMAKI...

Nasi uczniowie kształcący się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz podczas zajęć praktycznych.

Więcej/Mniej

Foto: Daniel Buchowiecki
30.10.2021

RADIOWY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dzisiaj obchodziliśmy w naszej szkole Radiowy Dzień Języków Obcych. Celem wydarzenia było rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem obcym w zakresie słów i zwrotów przydatnych w pracy w zawodach, których uczymy się w naszej szkole.

Więcej/Mniej

W czasie przerw prezentowaliśmy słownictwo, dialogi i opinie na temat zawodów. Na antenie radia zaprezentowali się: Emilia Góral i Klaudia Szawierszenko II Tb - technik żywienia (język angielski), Klaudia Burcan II Ta - technik handlowiec (język angielski), Krystian Rykaluk i Maciej Patyjewicz II Tc - technik informatyk (język niemiecki), Milena Rychel i Jakub Czuj III Tc, Hojda Gracjan i Szymon Kampczyk III T5d - technik informatyk (język angielski), Kamil Czerniak III d - kucharz (język angielski).
Teksty redagowali uczniowie pod kierunkiem nauczycieli języków obcych.
Audycje nagrywali i emitowali członkowie zespołu szkolnego radiowęzła - Paweł Guzik i Krzysztof Marciszyn - kl. III Tc.

Info: Nauczyciele języków obcych/ Foto: Daniel Buchowiecki
30.10.2021

SPOTKANIE Z PANEM ŁUKASZEM KRAWCZYKIEM

26 października 2021 r. uczniowie z klasy III Ta i III Tb spotkali się z Panem Łukaszem Krawczykiem - wiceprezesem Stowarzyszenia "Podziemny Hrubieszów", który podzielił się z młodzieżą swoją wiedzą na temat hrubieszowskich podziemi. Mamy nadzieję, że w przyszłości podziemne korytarze będą atrakcją turystyczną dla odwiedzających Hrubieszów.


29.10.2021

OTRZYMALIŚMY DWA KOMPUTERY

Hrubieszowska Telewizja Kablowa przekazała nam dwa komputery serwery do szkolnej pracowni, w której realizowane są przedmioty związane z sieciami internetowymi. Dzięki temu uczniowie będą mogli poznać prawdziwe urządzenia sieciowe, które spotkają w pracy zawodowej. Serwery są oczywiście w pełni sprawne, co na pewno pomoże w lepszym zrozumieniu materiału, zarówno teoretycznego, jak i praktycznego, który poznają uczniowie kształcący się w zawodzie technik informatyk. Dziękujemy za ten przydatny prezent.

Krzysztof Mazur
29.10.2021

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ

W dniach 21- 23 października 2021 r. uczestniczyliśmy w XXX pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę. Celem naszego podróżowania było oddanie się pod opiekę naszej Królowej i Matki - Pani Jasnogórskiej oraz modlitwa w intencji pomyślnych wyników związanych z egzaminami maturalnymi, a także zwiedzanie miejsc m.in: Wąwóz - Homole, Szczawnica, wyciąg na Palenicę, Morskie Oko, Oświęcim i Częstochowa.

Więcej/Mniej

Opiekę nad uczniami sprawowały Panie: Anna Sioma-Krempla, Joanna Kornicka i Zofia Szwiec. O bezpieczny transport autokarem zadbał Pan Robert Bas.

Info i foto: Zofia Szwiec
28.10.2021

"SUKCES NA RYNKU PRACY"

20.10.2021r. doradca zawodowy i pośrednik pracy z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Krasnymstawie po raz kolejny odwiedzili Zespół Szkół Nr 1 w Hrubieszowie.
Celem spotkań z młodzieżą była kontynuacja podjętego w ubiegłym roku szkolnym cyklu zajęć "Sukces na rynku pracy". Uczniowie ostatnich klas Technikum uczestniczyli w zajęciach: "3 kroki do wymarzonej pracy - Czyli jak i gdzie poszukiwać pracy" oraz "Wizytówka przyszłego pracownika - Moje dokumenty aplikacyjne". Młodzież, która już niebawem rozpocznie stawienie swoich pierwszych kroków na rynku pracy, wykazała się dużym zainteresowaniem i aktywnością.

Info i foto: Monika Jabłońska - pedagog szkolny/ DB
27.10.2021

MEDIACJE SPOSOBEM NA KONFLIKT

W dniu dzisiejszym, z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji, w Szkole Podstawowej Nr 1 w Hrubieszowie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Mediacje Sposobem Na Konflikt". Wydarzenie zostało zorganizowane pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Hrubieszowa oraz Prezesa Sądu Rejonowego w Hrubieszowie, a jego inicjatorem była Pani Marta Kuczyńska - pedagog, Mediator i Opiekun Szkolnego Klubu Mediatora w Szkole Podstawowej Nr 1 w Hrubieszowie.

Więcej/Mniej

Spośród prac plastycznych, które przygotowali uczniowie naszej szkoły, komisja konkursowa doceniła dwie prace. Uczennica Technikum - Marta Oksętiuk z klasy III T5f otrzymała dyplom za zajęcie II miejsca, a uczennica klasy IV Tc - Aleksandra Szykuła otrzymała wyróżnienie.
Nagrodzonym uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów oraz wytrwałości w szerzeniu idei mediacji.

Info i foto: Monika Jabłońska - pedagog szkolny/ DB
23.10.2021

OLIMPIADA WIEDZY O ŻYWIENIU I ŻYWNOŚCI

11 października 2021 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Hrubieszowie odbyły się szkolne eliminacje do XXVI edycji Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. W eliminacjach brało udział 16 uczniów z klas gastronomicznych. Uczestnicy olimpiady wykazali się dobrą znajomością wiedzy z zakresu przedmiotów gastronomicznych.

Więcej/Mniej

Celem olimpiady było m.in.: pobudzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów problemami żywienia i upowszechnianie wzorców racjonalnego żywienia i promocja zdrowia.
Do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, który odbędzie się 3 grudnia 2021 r. w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie zakwalifikowali się następujący uczniowie:

  1. 1. Oliwia Laube – klasa III tb - technik żywienia i usług gastronomicznych
  2. 2. Gabriela Terebus - klasa IV tb - technik żywienia i usług gastronomicznych
Koordynacją szkolnego etapu Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności zajmowali się nauczyciele przedmiotów zawodowych: Magdalena Jędruszczak i Joanna Janicka.

Info i foto: Organizatorzy
20.10.2021

POLA NADZIEI

6 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji ogólnopolskiej kampanii hospicyjnej "Pola Nadziei 2021/2022". Nasza szkoła wzięła udział we wspólnym sadzeniu żonkili wokół placu przed budynkiem Hospicjum Santa Galla w Łabuniach.

Więcej/Mniej

Żonkile to kwiaty, które symbolizują nadzieję oraz kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie. Wyjazd do Hospicjum został poprzedzony zbiórką do puszek na rzecz przebywających tam podopiecznych. Szkolną akcję koordynowały: Anna Sioma-Krempla i Zofia Szwiec - nauczyciele religii.

Info i foto: Anna Sioma-Krempla/Zofia Szwiec/DB
19.10.2021

POWIATOWE UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

13 października 2021r., w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie odbyły się uroczystości Dnia Edukacji Narodowej. Po przywitaniu gości, Starosta Hrubieszowski Aneta Karpiuk wyraziła podziw dla pracy i zawodu nauczyciela oraz pracowników administracji i obsługi, którzy dokładają wszelkich starań, aby każda placówka funkcjonowała na najwyższym poziomie.

Więcej/Mniej

Starosta, dziękując za zaangażowanie, pracę dydaktyczną i wychowawczą, życzyła wszystkim satysfakcji z wykonywanej pracy, a także inspiracji do podejmowania nowych wyzwań edukacyjnych oraz wielu sukcesów zawodowych. Wśród osób, które otrzymały Nagrodę Starosty Hrubieszowskiego byli także nauczyciele Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie: Pani Monika Kot, Pan Wojciech Jakulewicz, Pan Tomasz Zinkiewicz i Pan Grzegorz Frączek. Uroczystość uświetnił występ artystyczny uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie. Słodki poczęstunek przygotowali nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

Zebrał: DB/ Foto: Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie
17.10.2021

NAUCZYCIELE ZNACZĄ WIELE...

"Współczesny nauczyciel
Naucza, wychowuje
Szuka nowych pomysłów
Czasem inspiruje
Choć trochę przemęczony
Ten nasz nauczyciel
Jeszcze idealista
Jeszcze marzyciel..."

Więcej/Mniej

Dzień Edukacji Narodowej to święto nauczycieli i wszystkich pracowników administracji i obsługi, a uroczyste akademie to tradycja, która na stałe zagościła w naszej szkole. Życzenia z tej okazji przekazała Pani Anna Wiśniewska – Dyrektor szkoły, która wręczyła także wyróżnienia za pracę pracownikom administracji i obsługi oraz nauczycielom. Słowa uznania dla pedagogów przekazała także Pani Teresa Perechubko-Mirosław – przewodnicząca zarządu Rady Rodziców.

Autorską, humorystyczną część artystyczną zaprezentowali nasi uczniowie: Klaudia Burcan, Małgosia Białecka, Milena Rychel, Szymon Maj, Maciej Majewski, Krystian Rykaluk i Adrian Magierka, których przygotowywali: Pani Iwona Korońska i Pan Daniel Buchowiecki. Oprawą muzyczną i nagłośnieniem zajęli się: Paweł Guzik i Krzysztof Marciszyn pod opieką Pani Anny Olko i Pana Jacka Wieleby. Dekorację wykonały: Pani Zosia Szwiec, Pani Anna Sioma-Krempla i Pani Joanna Błaszczuk. Przygotowaniami sali zajęły się: Pani Katarzyna Skawińska i Pani Joanna Kornicka.

Wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi życzymy przede wszystkim wielu sukcesów w życiu prywatnym oraz zawodowym, realizacji i spełnienia planów, radości i satysfakcji z wykonywanej pracy, dużo zdrowia, wyrozumiałości oraz tak potrzebnej na co dzień - cierpliwości i wielu powodów do uśmiechu.

Info i foto: Daniel Buchowiecki
16.10.2021

ŻYCZENIA DLA NAUCZYCIELI, PRACOWNIKÓW ADMINISTRACJI I OBSŁUGI

Szanowni Państwo,

Z okazji Święta Edukacji Narodowej
Dziękujemy za trud codziennej pracy w naszej szkole,
Życzymy, aby aktywna i twórcza postawa znajdowała uznanie w oczach uczniów i ich rodziców, a także była źródłem osobistej satysfakcji.

Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie
14.10.2021

RODZINNE SZYDEŁKOWANIE

Lubimy prezentować naszych absolwentów, którzy mają w życiu pasję. Tym razem pokazujemy prace Agaty Szczuc.

Więcej/Mniej

"Pierwszą wykonaną przeze mnie rzeczą był kocyk dla synka. Gdy już skończyłam swoją pierwszą robótkę, pomyślałam, że to jest to, co chcę robić. Od tamtej pory nie rozstaję się z szydełkiem. Szydełkowanie jest dla mnie czymś w rodzaju terapii, ponieważ daje mi możliwość wyciszenia się, odcięcia od świata. Jednak najwięcej radości sprawia mi robienie tych wszystkich pięknych rzeczy w towarzystwie mojej Mamy, co wzmacnia naszą więź. Szydełkowanie nauczyło mnie tego, by wierzyć w swoje umiejętności, ale przede wszystkim tego, aby cenić siebie i swoją pracę. Wiem, że to, co robię jest wartościowe i wyjątkowe.
Czas wykonania każdej pracy jest zależny od jej wielkości i stopnia trudności, czyli wzoru według którego wykonujemy daną rzecz. Nie bez znaczenia są też materiały" - dodaje Agata.

Zebrał: Daniel Buchowiecki/Foto: Agata Szczuc
09.10.2021

JA W GRUPIE – ZAJĘCIA INTEGRACYJNE

Nowa szkoła, nowa klasa, nowi nauczyciele i nowe wyzwania z którymi mierzą się corocznie uczniowie klas pierwszych, którzy rozpoczynają edukację w Zespole Szkół Nr 1. Aby ułatwić młodzieży adaptację oraz bliższe poznanie, pedagog szkolny we wrześniu zorganizował dla uczniów zajęcia integracyjne.

Więcej/Mniej

Miały one na celu lepsze poznanie siebie nawzajem, budowanie pozytywnej atmosfery, która z kolei zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Każdy uczeń jest inny i wnosi do zespołu klasowego różne doświadczenia, zainteresowania i pomysły. Zgrana klasa to "bezpieczna baza" do wspólnego przeżywania sukcesów i porażek, bez ryzyka ośmieszenia, czy wykluczenia. To również miejsce do podejmowania nowych wyzwań i aktywności. Zajęcia były okazją do doskonalenia umiejętności wzajemnej współpracy i współdziałania w grupie. Młodzież miała okazję do budowania relacji grupowych nabywania i rozwijania umiejętności z zakresu asertywności, komunikacji, współpracy czy rozwiązywania trudności. Uczniowie wszystkich klas I w trakcie zajęć wykazali się aktywną i twórczą postawą. Z dużym zainteresowaniem i kreatywnością wykonywali wszystkie zaproponowane ćwiczenia i uczestniczyli w zabawach.

Monika Jabłońska - pedagog szkolny
07.10.2021

POCZĄTKI BYWAJĄ NIEŁATWE...

Domyślamy się, że bycie w I klasie wcale nie jest takie proste. Poznajecie nowe koleżanki i kolegów, nowych nauczycieli, co wiąże się z niemałym stresem. Mamy jednak nadzieję, że wszystko jest na dobrej drodze i już czujecie się z nami dobrze. Poniżej jedna z prac, która powstała jako namacalny dowód wspólnych oczekiwań i wartości wymienianych przez uczniów. Wszystkiego dobrego! Miłej aklimatyzacji! Będzie dobrze!

Zespół Wychowawców Klasowych
04.10.2021

ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM RZECZYPOSPOLITEJ

28 września w Zespole Szkół Nr 1 w Hrubieszowie w ramach porozumienia zawartego z Jednostką Wojskową odbyło się spotkanie młodzieży klas technikum I Ta i III Tb oraz ich opiekunów z przedstawicielem 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego reprezentowanego przez mjr. Konrada Jaśmińskiego - szefa sekcji personalnej.

Więcej/Mniej

Celem spotkania było zapoznanie młodzieży z kampanią „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” promującej różne formy pełnienia służby wojskowej i zachęcającej do wstąpienia w szeregi armii organizowanej pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej. Prelegent przedstawił aktualne formy pełnienia czynnej służby wojskowej, zapoznał również zebranych z podstawowymi kryteriami, które musi spełnić potencjalny kandydat. Ponadto omówił system szkolnictwa wojskowego, sposób rekrutacji na uczelnie wojskowe, a także przedstawił podstawowe uprawnienia i przywileje na jakie można liczyć, wykonując zawód żołnierza.
Nasz gość zachęcał zgromadzoną młodzież, aby w niedalekiej przyszłości związała swoje życiowe plany z wojskiem, a przede wszystkim z 2. Hrubieszowskim Pułkiem Rozpoznawczym.

Info: Organizatorzy/Foto: Daniel Buchowiecki
03.10.2021

(Z)ROZUM MŁODYCH

21 września uczniowie klasy III T5f wzięli udział w „Forum Lokalnym (Z)rozum Młodych” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Hrubieszowie oraz Nieformalną Grupę Młodych Lokalsi. Wydarzenie odbyło się metodą World Cafe. Dyskusja toczyła się wokół sformułowanych przez organizatorów zagadnień dotyczących spraw młodzieży, ich pasji, zainteresowań, sytuacji w czasie obowiązywania ograniczeń związanych z epidemią.

Więcej/Mniej

Uczestnicy wypracowali kreatywne pomysły i rozwiązania dotyczące tych zagadnień. Forum było również okazją spotkania z gościem specjalnym Magdaleną Błyskosz - 17 – letnią licealistką, prelegentką TEDx, założycielką Open Coffee High School (globalnej Organizacji prowadzącej spotkania networkingowe dla uczniów i studentów na całym świecie), która przybliżyła zagadnienia związane z edukacją i przedsiębiorczością społeczną. Szczegółowe informacje i zdjęcia w linku poniżej: https://www.mbphrubieszow.pl/

Zebrała: Joanna Błaszczuk/ Foto: Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie
02.10.2021

WEŹ "SKAFANDER"...

W szkole znajdziecie już nowy numer "Skafandra. Gazety Akademickiej", który wydaje Akademia Zamojska.
W najnowszym wydaniu również wzmianki dotyczące naszej szkoły.
Gazeta dostępna jest także w wersji elektronicznej: https://upz.edu.pl/data/file_attachment/3504-skafander-8-148.pdf

Redakcja
29.09.2021

WYSTAWA POŚWIĘCONA NORWIDOWI

Nauczyciel bibliotekarz i nauczyciele języka polskiego wraz z uczniami przygotowali wystawę poświęconą Cyprianowi Kamilowi Norwidowi, która wpisuje się w obchody 200-lecia urodzin poety oraz ogłoszenia tego roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Cypriana Kamila Norwida.
Dziś przygotowaną ekspozycję oraz film poświęcony wybitnemu twórcy obejrzeli uczniowie IIIa.
Zachęcamy młodzież z innych klas do odwiedzenia Biblioteki Szkolnej, gdzie znajduje się wystawa.


28.09.2021

II MIEJSCE W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM!

Miło nam poinformować Państwa, że zdjęcie naszej uczennicy zdobyło II miejsce w Konkursie Fotograficznym "Mój Dzień Europy" zorganizowanym przez Europe Direct w Lublinie. Autorką nagrodzonej fotografii jest Weronika Hunia. Gratulujemy!

Daniel Buchowiecki
28.09.2021

SZKOLNY KONKURS "RODZINA SOBĄ SILNA"

Rodzina stanowi środowisko, w którym przekazuje się bezgraniczną i bezinteresowną miłość. Jej członkowie wspierają się, darzą zaufaniem i miłością. Rodzina zapewnia poczucie wspólnoty jej członkom i staje podłożem do przekazywania norm moralnych.

Zachęcamy do udziału w konkursie propagującym więzi między najbliższymi.
Szczegóły w regulaminie!
Zapraszamy!
ZGODA RODZICÓW (OPIEKUNÓW PRAWNYCH) NA UDZIAŁ W KONKURSIE

ZWK
22.09.2021

PAMIĘTAJMY O NORWIDZIE...

„Głosem narodu jest harmonia ojczysta, mieczem – jedność i zgoda, celem – prawda” Z okazji przypadających w roku 2021 obchodów 200-lecia urodzin C.K. Norwida oraz ogłoszenia tego roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Cypriana Kamila Norwida nauczyciele języka polskiego przybliżali uczniom sylwetkę i twórczość poety. Interpretacja wierszy skłoniła do refleksji nad kondycją człowieka XXI wieku i rozważań na temat patriotyzmu.

DB
21.09.2021

KONKURS "STOP POŻAROM LASÓW!"

Pożary to zdecydowanie największe zagrożenie dla istnienia lasów. Są nie tylko czynnikiem, który zakłóca procesy życiowe ekosystemów w lasach, ale bardzo często, obejmują one znaczne powierzchnie i są uznawane za klęski ekologiczne. Pożary z całą pewnością sieją spustoszenie w środowisku naturalnym na wiele lat.

Więcej/Mniej

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie wraz z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie oraz wszystkimi komendami miejskimi i powiatowymi woj. lubelskiego, a także Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie mają zaszczyt zaprosić do udziału w konkursie dla uczniów szkół średnich (licea i technika z woj. lubelskiego) pn. "Stop pożarom lasów"!
Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na problematykę zapobiegania pożarom lasów oraz podniesienie świadomości mieszkańców na temat wartości przyrodniczej obszarów leśnych.
W ramach I kategorii konkursowej należy przygotować plakat promujący akcję "Stop pożarom lasów" w formacie A3. Praca powinna być przygotowana indywidualnie. Każda KM/KP PSP woj. lubelskiego wybierze zwycięzców etapu powiatowego, którzy zostaną zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego. Autorzy najlepszych plakatów otrzymają również nagrody w postaci gadżetów strażackich. Spośród laureatów I etapu Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w  Lublinie wybierze najlepszą pracę, która zostanie opublikowana na billboardach i nośnikach reklamowych jako plakat promujący akcję. Zwycięzca otrzyma również laptop, a za dwa kolejne miejsca przewidziano tablet i urządzenie wielofunkcyjne.
W ramach II kategorii konkursowej należy przygotować film edukacyjno-promocyjny "Stop pożarom lasów", o tematyce związanej z problematyką konkursową. Jest to kategoria grupowa, więc filmy powinny być przygotowane jako praca klasowa. Nagrodą w konkursie na etapie powiatowym w niniejszej kategorii jest zakwalifikowanie do wojewódzkiego etapu konkursu oraz sprzęt elektroniczny w postaci rzutnika multimedialnego dla klasy. Spośród laureatów II etapu, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie wybierze najlepszy film, który zostanie opublikowany na stronach internetowych i portalach społecznościowych wszystkich komend woj. lubelskiego jako film promujący akcję. Zwycięska klasa otrzyma nagrodę w postaci bonu na wycieczkę szkolną. Nagrody są finansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.
Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w konkursie. Szczegółowych informacji udzielają: wicedyrektor - Pan Zygmunt Ryszkiewicz oraz Pan Józef Dyniec.


20.09.2021

SPEKTAKL W RAMACH PROFILAKTYKI

"Alkohol szkodzi zdrowiu" - to i wiele podobnych ostrzeżeń możemy często zobaczyć w otaczającym nas świecie. Jednak to hasło nie przemawia do najbardziej narażonej na skutki spożywania alkoholu grupy - młodzieży. Jak uświadomić młodemu człowiekowi, że branie życia pełnymi garściami nie zawsze jest dobre, a stwierdzenia typu "młodość ma swoje prawa" lub tak popularne przy używkach: "wszystko jest dla ludzi" nie zawiera najważniejszego słowa - rozsądek.

Więcej/Mniej

W taki sposób promuje swój spektakl "Trzeźwe spojrzenie" - dotykający problem nadużywania alkoholu krakowski Teatr Edukacji i Profilaktyki "Maska", który 15 września, dzięki współpracy z PCPR w Hrubieszowie gościł w Zespole Szkół Nr 1 w Hrubieszowie. Uczniowie mieli okazję śledzić losy uczennicy klasy maturalnej, która odsuwając swoje problemy, ucieka w zabawę i alkohol. Na szczęście w życiu głównej bohaterki pojawia się punkt zwrotny. Przed młodzieżą wystąpili młodzi aktorzy prezentując problemy, z którymi młodzi mogą się identyfikować. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli spektakl.

Monika Jabłońska - pedagog szkolny
18.09.2021

DYŻUR PSYCHOLOGA

DYŻUR PSYCHOLOGA

Uczniów, Rodziców i Nauczycieli zapraszamy do skorzystania z nieodpłatnych konsultacji z psychologiem - pracownikiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Hrubieszowie. Specjalista będzie do Państwa dyspozycji w każdy poniedziałek od 20 września od godziny 7.45 do godziny 11.45 w budynku A - pokój nr 16.
Zapisy u wychowawcy klasowego bądź pedagoga szkolnego. Serdecznie zapraszamy!


17.09.2021

MŁODZIEŻ PAMIĘTA O BOHATERACH

10 września uczniowie klasy lIIt5f wraz ze swoim wychowawcą, udali się na cmentarz w Hrubieszowie, gdzie znajdują się groby legionistów i żołnierzy. Młodzież uporządkowała żołnierskie mogiły. Wygrabione zostały liście i zamiecione alejki. Otaczając pamięcią mogiły żołnierzy, młodzież oddała hołd ich bohaterskiej i ofiarnej służbie.

Info i foto: Katarzyna Skawińska
16.09.2021

KONKURS DOTYCZĄCY MEDIACJI

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie organizuje konkurs plastyczny "Mediacja sposobem na konflikt". Przedsięwzięcie odbywa się odbywa się pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Hrubieszowa Pani Marty Majewskiej oraz pod patronatem honorowym Prezesa Sądu Rejonowego w Hrubieszowie Pana Adama Pisiewicza.

Więcej/Mniej

Celem konkursu jest przede wszystkim popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat mediacji, jako konstruktywnego sposobu rozwiązywania konfliktów i sporów. Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonanie pracy plastycznej/plakatu promującego mediację jako jedną z form rozwiązywania konfliktów.
Format i technika pracy są dowolne. Na pracy mogą być umieszczone napisy i hasła promujące mediację, w tym mediacje rówieśnicze. Każda zgłoszona na konkurs praca powinna być pracą indywidualną, uczestnik może zgłosić jedną pracę konkursową.
Zachęcam wszystkich uczniów do udziału w konkursie, a nauczycieli do popularyzowania wiedzy o konkursie.
Prace konkursowe należy składać w gabinecie pedagoga szkolnego do 29 września.

Monika Jabłońska
12.09.2021

UDZIAŁ W NARODOWYM CZYTANIU 2021

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej nadal bawi, ale i pobudza do refleksji na temat otaczającego nas świata. "Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne" - napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

Więcej/Mniej

Dziś, po raz kolejny, przedstawiciele naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w Narodowym Czytaniu 2021, które zorganizowała Powiatowa Biblioteka Publiczna im. prof. Wiktora Zina w Hrubieszowie wraz z Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie. Oprócz tradycyjnego czytania wybranej lektury, mogliśmy obejrzeć niezwykłą etiudę filmową w wykonaniu utalentowanego zespołu hrubieszowskiej biblioteki oraz uczestniczyć w minirecitalu Klubu Seniora CZAS. Atrakcji było znacznie więcej. Gratulujemy pomysłów, wspaniałej organizacji i dbałości o detale, co przełożyło się na wyjątkową atmosferę spotkania.

Info i foto: Daniel Buchowiecki/ PBP
07.09.2021

KOMUNIKAT DLA RODZICÓW

W dniu 7 września 2021r. (wtorek), o godz. 9.00 odbędzie się bezpłatne szkolenie on-line dotyczące szczepienia przeciw Covid-19, adresowane do uczniów i ich rodziców.

Osoby prowadzące:
- lek. med. Irena Soroka-Pukaluk,
- mgr pielęgniarstwa Ewa Kosakowska.

Wideokonferencja odbędzie się na platformie Microsoft Teams – nie jest wymagana instalacja programu – dołączenie do szkolenia możliwe będzie poprzez stronę internetową.
Link do szkolenia:
https://teams.live.com/meet/9441921002312

Serdecznie zapraszamy.


06.09.2021

LIST W SPRAWIE SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19 FUNDACJI "RODZICE SZKOLE"


06.09.2021

SZCZEPIENIA UCZNIÓW W WIEKU 12 - 18 LAT - REKOMENDACJE MINISTERSTWA EDUKACJI I NAUKI DLA RODZICÓW


06.09.2021

DULSKA W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ

Podczas tegorocznej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania spotkamy się, aby wspólnie czytać "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło - napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

Więcej/Mniej

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w tegorocznej odsłonie Narodowego Czytania, zapoczątkowanej już dziś przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu Filia w Hrubieszowie.
Spotkanie wzbogacone zostało o elementy teatralne, krzyżówkę i rozmowy na temat współczesnych przejawów dulszczyzny.

Info i foto: Daniel Buchowiecki
04.09.2021

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

1 września 2021 roku, o godzinie 9.00, w hrubieszowskim Zespole Szkół Nr 1, odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022. Na początku wprowadzony został sztandar szkoły i odśpiewany hymn państwowy. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Aneta Karpiuk - Starosta Hrubieszowski, która podkreśliła, jak ważną rolę, w karierze zawodowej i rozwoju młodego człowieka, pełni szkoła.

Więcej/Mniej

W kontekście 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej, nawiązała także do ciągle cennej wartości, jaką jest wolność. Gościliśmy także Panią Teresę Perechubko-Mirosław - Przewodniczącą Zarządu Rady Rodziców. Obie Panie podziękowały za dobrą współpracę dotychczasowemu Dyrektorowi naszej szkoły - Panu Markowi Kozielewiczowi.
Złożyły także życzenia i gratulacje nowemu Dyrektorowi Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie - Pani Annie Wiśniewskiej, która od dziś pełni tę odpowiedzialną funkcję.
Montaż słowno - muzyczny, który przygotowali uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, upamiętniał wydarzenia z 1 września 1939 roku, kiedy to wojska niemieckie przekroczyły granice Rzeczypospolitej.
Część artystyczna w humorystyczny sposób przypominała także o nowym roku szkolnym.
Jeszcze raz, wraz z Panią Anną Wiśniewską - Dyrektorem Szkoły, życzymy wszystkim, zwłaszcza uczniom klas pierwszych, aby znaleźli tu swoje miejsce, by odczuwali przyjazną, życzliwą atmosferę, która służy rozwijaniu wiedzy, umiejętności i zainteresowań oraz zawieraniu trwałych przyjaźni.

Info i foto: DB
03.09.2021

KOMUNIKAT DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w Zespole Szkół Nr 1 w Hrubieszowie odbędzie się 1 września 2021 o godz. 9.00.
Wszystkie klasy pierwsze spotkają się z dyrekcją szkoły i wychowawcami w sali gimnastycznej w budynku A.
Pozostałe klasy spotkają się z wychowawcami w salach, których wykaz będzie umieszczony na drzwiach wejściowych budynków A i B.
Zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa, wszyscy muszą posiadać maseczki ochronne na nos i usta.


30.08.2021

OFERTA EDUKACYJNA ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1 W HRUBIESZOWIE NA ROK SZKOLNY 2021/2022

🟢 Ważne, by w życiu robić to, co przynosi satysfakcję, a gdy jest to opłacalne zajęcie, można mówić o sukcesie. Niestety, przez lata deprecjonowane szkolnictwo zawodowe i techniczne, przeżywało kryzys.
🟢W ostatnim jednak czasie można mówić o ponownym zainteresowaniu nauką w Technikach i Szkołach branżowych, których absolwenci - specjaliści w swoim zawodzie - są poszukiwani przez pracodawców, z powodzeniem prowadzą też własną działalność usługową, a zarobków zazdrości im niejeden absolwent szkoły wyższej.
🟢Technikum jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą uzyskać kwalifikacje zawodowe, zdobyć wykształcenie średnie i zdać egzamin maturalny, a jeśli zechcą, mogą kształcić się na studiach.
🟢5-letnie Technikum to dobry czas na własny rozwój i w miarę dojrzałą decyzję, co do wyboru kariery zawodowej i przyszłości. W naszej szkole będziesz mógł rozwinąć skrzydła, kształcić się w wybranym przez siebie zawodzie, rozwijać zainteresowania i doskonalić umiejętności.

Pobierz podanie

Więcej/Mniej

👨🏻‍🎓Absolwencie szkoły podstawowej❗❗
Zespół Szkół Nr 1 w Hrubieszowie ogłasza nabór na rok szkolny 2021/2022 w następujących typach szkół ponadpodstawowych:

Technikum - Zawód:


Branżowa Szkoła I stopnia o 3-letnim cyklu kształcenia, kształcąca w zawodach:

Dlaczego warto kształcić się w naszej szkole
🟢Różnorodność:
Do wyboru masz 2 typy szkół - Technikum, Szkoła branżowa I stopnia o 3-letnim cyklu kształcenia. Łącznie proponujemy ponad 12 różnych zawodów.
🟢Zawód:
Zdając egzaminy z kwalifikacji masz szansę na pracę w wybranym zawodzie na krajowym i europejskich rynkach pracy (np.: kucharz, kelner, informatyk, mechanik, sprzedawca). Pamiętaj, że możesz również kształcić się dalej.
🟢Wykształcenie i zawód:
Wybierając nasze Technikum otrzymujesz 2w1, zdobywasz konkretny zawód, możesz także przystąpić do egzaminu maturalnego, który pozwoli Ci kontynuować naukę na studiach. Nasza szkoła, co jakiś czas, zgodnie z możliwościami, organizuje wyjazdy na zagraniczne praktyki, które cieszą się ogromną popularnością.
🟢Kadra:
Nauczyciele uczący w tej szkole są profesjonalnie przygotowani do wykonywanego zawodu. Nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje przez doskonalenie zewnętrzne i wewnętrzne. Część z nich, to dawni uczniowie tej szkoły. Każdego ucznia traktują indywidualnie. Starają się wychodzić naprzeciw jego oczekiwaniom. Na bieżąco rozwiązują problemy młodzieży.
🟢Zajęcia dodatkowe:
Nauczyciele proponują dodatkowe zajęcia wyrównawcze z poszczególnych przedmiotów. Prowadzą różnorodne koła zainteresowań. Przygotowują uczniów do konkursów i olimpiad. Nauczyciele wychowania fizycznego oferują młodzieży dodatkowe, nieodpłatne zajęcia sportowe. W szkole organizowana też jest pomoc psychologiczno – pedagogiczna i realizowane są zajęcia rewalidacyjne prowadzone przez nauczycieli oligofrenopedagogów.
🟢Wychowanie:
Nauczyciele dbają o wszechstronny rozwój uczniów.
W szkole zatrudniony jest pedagog, który na bieżąco rozwiązuje problemy uczniów.
Nasza szkoła uczy wrażliwości, otwartości na drugiego człowieka, rozwija pasje, przysposabia do samokształcenia, dlatego też funkcjonują w niej:
Szkolny Klub Wolontariatu, Szkolne Koło Caritas, Szkolne Koło PCK, Szkolne Koło Dziennikarskie, Samorząd Uczniowski, Szkolny Klub Przedsiębiorczości, Szkolne Radio "School" i gazeta internetowa. Zostały one stworzone z myślą o naszych uczniach, którzy mogą doskonalić tu swoją wiedzę i umiejętności przydatne w życiu i w pracy zawodowej oraz rozwijać swoje pasje.
🟢Ciekawe inicjatywy podejmowane przez szkołę:
Różnorodne akcje charytatywne, konkursy, wycieczki i spotkania z ciekawymi ludźmi to wynik dużego zaangażowania pracujących tu nauczycieli. Inicjatywy te wychodzą naprzeciw oczekiwaniom uczniów, są też dowodem dobrej współpracy ze środowiskiem i niewątpliwie rozwijają młodzież. Do najważniejszych, cyklicznych akcji należą m.in.: Turniej "Młoda Krew Ratuje Życie" organizowany przez Szkolne Koło PCK, szkolne obchody "Światowego Dnia Zapobiegania AIDS", Turniej Motoryzacyjny, Szkolny Konkurs Polonistyczny czy kurs "Kelner Znakomity". Szkoła uczestniczy także w wielu akcjach lokalnych i ogólnopolskich np.: "Pomóż dzieciom przetrwać zimę", "Sprzątanie świata", czy "Światowy Tydzień Przedsiębiorczości". Nauczyciele wychowania fizycznego organizują również mistrzostwa szkoły w wielu dyscyplinach sportowych (np.: piłka nożna, piłka ręczna, tenis stołowy, szachy). W ramach wycieczek edukacyjnych młodzież poznaje zabytki i ciekawe miejsca naszego regionu. Odwiedza muzea, redakcje i wyższe uczelnie. Wraz z nauczycielami poznaje nowoczesne technologie, fabryki samochodów, centra naukowe i kulturalne w regionie, a także w całej Polsce.
🟢Wyposażenie:
Centrum Informacji Multimedialnej mieszczące się w szkole umożliwia bezpłatne korzystanie z Internetu i zbiorów multimedialnych biblioteki. W wielu salach znajdują się urządzenia multimedialne i dostęp do Internetu. Sale - językowe, informatyczne i gastronomiczne wyposażone są w profesjonalnie stanowiska pracy zapewniające optymalny rozwój ucznia. Sala do ćwiczeń siłowych pozwala młodzieży rozwijać się fizycznie.
🟢Bezpieczeństwo:
Nad bezpieczeństwem w szkole czuwa pedagog, dyrektor ds. wychowawczych oraz wszyscy nauczyciele pełniący dyżury w czasie przerw. Dodatkowo w placówce funkcjonuje monitoring.
🎓Absolwentom Szkoły branżowej I stopnia przypominamy, że mogą kontynuować naukę w Szkole branżowej II stopnia o 2-letnim cyklu kształcenia w zawodach technik pojazdów samochodowych oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

W Zespole Szkół Nr 1 masz szansę zdobyć wymarzony zawód, który może zagwarantować Ci pracę, a jeśli wybierzesz nasze Technikum - możesz przystąpić do egzaminu maturalnego i kontynuować naukę na studiach.
Zawód i wykształcenie nadal są w cenie, a my nieustannie kształcimy fachowców różnych dziedzin, poszukiwanych na krajowym i europejskich rynkach pracy!!
👨🏻‍🎓Absolwencie szkoły podstawowej❗❗
Pomyśl o swojej przyszłości ❗❗
👍Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej

Zespół Szkół Nr 1 w Hrubieszowie
ul. Zamojska 18 A
Telefon/fax: (84) 696-33-38
E-mail: [email protected]
ZS1 Facebook
Pobierz podanie


20.05.2021


STARSZE WIADOMOŚCI

↑ Powrót na początek

Projekt i wykonanie: Tomasz Pałyga
Kl. II SPa  2009r.
22-500 Hrubieszów ul. Zamojska 18a tel/fax (0-84)696-33-38