ODZNAKA HONOROWA DLA ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1 W HRUBIESZOWIE

19 grudnia w Hrubieszowskim Domu Kultury odbyła się szczególna uroczystość – Gala Honorowych Krwiodawców PCK połączona ze spotkaniem świątecznym, podczas którego dokonano podsumowania rocznej działalności OR PCK Hrubieszów. Przyznano także odznaczenie, stanowiące zaszczytne wyróżnienie za zasługi w realizacji humanitarnych celów Polskiego Czerwonego Krzyża – Odznakę Honorową Polskiego Czerwonego Krzyża.
Odznaczeniem tym został wyróżniony między innymi Zespół Szkół Nr 1 w Hrubieszowie.
Odznaczenia, które wręczył prezes Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK, Pan Jan Staroch, odebrały: Pani Anna Wiśniewska – Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie i Pani Joanna Wieczorek-Smerdel – opiekun Szkolnego Koła PCK oraz grupy honorowych dawców krwi.
Przypomnijmy, że zarówno nasze Technikum i Branżowa Szkoła I stopnia wielokrotnie zajmowały czołowe miejsca, jeśli chodzi o turniej dla młodzieży szkół ponadpodstawowych „Młoda krew ratuje życie” w różnych kategoriach.
Niezmiennie cieszy fakt, że nasza młodzież rozumie ideę dzielenia się cennym darem, jakim jest krew.
Gratulujemy wszystkim odznaczonym.

Zebrał: DB/Foto: Michał Śliwiński