LEKCJA PIĘKNA I WRAŻLIWOŚCI

Nowy dzień, nowe atrakcje. Tak można podsumować kolejne wydarzenie, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły.
Tym razem obcowali ze sztuką przez duże S.
15 grudnia w lubelskim Centrum Spotkania Kultur obejrzeli „Jezioro łabędzie”. Ten bezsprzecznie najbardziej znany spektakl baletowy, od lat zachwyca kostiumami, taneczną wirtuozerią i feerią barw. Wzbogacony akrobatyką, tańcem współczesnym oraz widowiskowymi popisami na szarfach wertykalnych wywołał burzę oklasków, którymi nagrodzeni zostali aktorzy Teatru Tańca Grawitan. Spektakl jest dziełem ponad 130 artystów amatorów i zawodowych tancerzy. Choreografii towarzyszyła piękna muzyka Piotra Czajkowskiego. Po raz kolejny okazało się, że łączenie tradycji z nowoczesnością uczy, bawi i wzrusza. Spotkanie ze sztuką to nie jedyny punkt programu szkolnej wycieczki. Kolejne emocje towarzyszyły uczniom w czasie wizyty w lubelskim schronisku dla zwierząt, w którym przebywa ponad 400 podopiecznych.
Przejęta ich losem młodzież zebrała karmę i ciepłe koce, które pomogą psom i kotom przetrwać zimę. Nie obyło się bez łez, a wizyta w schronisku okazała się lekcją wrażliwości i odpowiedzialności.
Wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy wsparli akcję – dziękujemy za wielkie serca.
Głodni kolejnych artystycznych doznań i zaprzyjaźnieni z czworonożną ferajną planujemy kolejny wyjazd.