PROFILAKTYKA PRZEDE WSZYSTKIM – SPOTKANIE Z POLICJĄ

Kiedy możemy stracić prawo jazdy? Jakie błędy najczęściej popełniają młodzi kierowcy? Jakie służby mogą kontrolować i karać kierowców? Jak reagować na znaki i sygnały wydawane przez kierującego ruchem drogowym? Co zrobić w przypadku awarii pojazdu? Takie między innymi pytania padły podczas spotkania uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego miejscowej KPP.
Asp. Tomasz Janiszek oraz sierż. sztab. Mateusz Winogrodzki udzielali na nie wyczerpujących odpowiedzi, podając także liczne przykłady z życia. Funkcjonariusze przypomnieli także, że 17 września 2022 r. w życie weszły zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym, a wśród nich nowy taryfikator punktów karnych. Od tego dnia możemy otrzymać maksymalną karę 15 punktów za najpoważniejsze wykroczenia, a wysokość mandatu może sięgać nawet 5 000 zł. Policjant może również skierować sprawę do sądu, który może orzec grzywnę w wysokości do 30 000 zł.
Panowie policjanci zachęcali młodzież do zachowania bezpieczeństwa i odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego.
W spotkaniu, które odbyło się 4 listopada 2022 roku, uczestniczyli uczniowie klas: II Ta, II Tb, II b, III Ta, III a IV Ta.

Info i foto: Józef Dyniec