NASZA MŁODZIEŻ KWESTOWAŁA NA RZECZ ZABYTKÓW

1 listopada odbyła się 17. już kwesta na rzecz odnowy pomników i nagrobków cmentarza parafialnego organizowana przez Społeczny Komitet Ratowania Zabytków Cmentarza w Hrubieszowie. Zgromadzone środki są przeznaczane na ratowanie najstarszych, cennych z punktu widzenia historii sztuki, ale też ważnych dla historii miasta i regionu, nagrobków. W tym roku do tej szczytnej akcji przystąpiła również młodzież naszej szkoły. Wolontariusze: Amelia Szybkowska, Weronika Jonaszek, Oliwia Kornyluk, Mateusz Lachowski, Sebastian Steciuk i Mateusz Kudrel pod opieką nauczycieli: Katarzyny Skawińskiej i Moniki Jabłońskiej w wyznaczonych miejscach zbierali datki do puszek. Ponadto, młodzież uczestnicząca w zbiórce zapaliła znicze i uczciła minutą ciszy pamięć żołnierzy – legionistów poległych w latach 1918 – 1920, których to mogiłami opiekuje się nasza szkoła.

Info i foto: Monika Jabłońska/ Katarzyna Skawińska