WZIĘLI UDZIAŁ W OLIMPIADZIE

23 września dwunastu uczniów naszej szkoły przystąpiło do szkolnych eliminacji IX Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym – Ryki 2022. Tegoroczne hasło przewodnie inicjatywy brzmi: „Stres i lęk – wyzwania człowieka w obliczu współczesnych zagrożeń”.

Komisja konkursowa w składzie: Ilona Puszek – przewodnicząca, Monika Kot i Monika Jabłońska – członkowie, na podstawie prac pisemnych wyłoniła trzech laureatów, którzy w przyszły piątek będą reprezentować szkołę w etapie powiatowym.

I miejsce zdobył Olaf Grylak z klasy IIIb Branżowej Szkoły I Stopnia

II miejsce – ex aequo – Milena Rychel z klasy IVTc Technikum i Katarzyna Korzan z klasy IVT5F Technikum.

Głównym celem olimpiady jest poszerzenie wiedzy i wzrost świadomości w zakresie zdrowia psychicznego, sprzyjający kształtowaniu nawyków prozdrowotnych, lepszemu rozumieniu natury zaburzeń i zwalczaniu stereotypów w tym zakresie, zgodnie z założeniami Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, a laureatom życzymy dalszych sukcesów.

Monika Jabłońska – pedagog szkolny