RELAKS POŁĄCZONY Z NAUKĄ

Czwartek to czas relaksu i doskonalenia umiejętności językowych. Po obfitym i pysznym śniadaniu odwiedziliśmy Olimp i ukryty w jego lasach przepiękny stary Panteleimon – urokliwą, niewielką wieś. Po drodze Podziwialiśmy bogactwo olimpijskiej flory i fauny m.in. cudowne kasztanowce i dęby. Trasa spaceru była piękna, a woń ziół działała na nasze zmysły. Po drodze mijaliśmy żółwie, wiewiórki, psy i koty. Panteleimon to 200-letnia wioska z zachowanymi domostwami, kościółkiem i przepięknym placem porośniętym platanami. Majestatyczna przyroda zrobiła na nas bardzo duże wrażenie, podobnie jak cudowny widok na Zatokę Egejską. Do zapachów natury Olimpu doszły też smaki. Odwiedziliśmy malutkie tawerny a orientalna grecka kawa bardzo nam smakowała. Czuliśmy się, jak przeniesieni w czasie i doświadczyliśmy prawdziwego olimpijskiego spokoju. Na każdym kroku doświadczamy otwartości i serdeczności Greków. Punktualnie o 17.00 lektorat z języka greckiego dla zaawansowanych. Konwersacja z kolegami i lektorem doskonaliła nasze umiejętności językowe i wzbogacała słownictwo. Opowiadaliśmy o sobie, swoich zainteresowaniach i pasjach. Krótkie autoprezentacje pozwoliły niektórym z nas przełamać lęk przed rozmową w języku obcym.

Wyjazd grupy możliwy jest dzięki udziałowi w projekcie “Europa jest nam bliska, mobilność polsko – grecka” nr 2021-2-PL01-KA122-SCH-000041996 współfinansowanym z Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

Info i foto: Uczestnicy wyjazdu