JAK USTRZEC SIĘ PRZED MANDATEM?

Co grozi kierowcom za przekroczenie prędkości po zmianach przepisów? Jakie błędy najczęściej popełniają młodzi kierowcy? Kiedy możemy stracić prawo jazdy? Jak reagować na znaki i sygnały wydawane przez kierującego ruchem drogowym? Co zrobić w przypadku awarii pojazdu? Na te i wiele innych pytań zadawanych przez uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie odpowiadali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Hrubieszowie. Aspirant sztabowy – Pan Tomasz Kuśmierczyk oraz aspirant sztabowy – Pan Tomasz Dąbrowski przedstawili uczniom nowy taryfikator mandatów, który obowiązuje od tego roku. Przypomnieli również najważniejsze przepisy ruchu drogowego oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Wymienili służby, które mają uprawnienia do kontroli kierowców oraz przybliżyli młodzieży, jak powinien zachować się kierowca podczas takiej kontroli.

W spotkaniu, które odbyło się 26 maja 2022 r., uczestniczyli uczniowie klas: II Tb, III Ta, III Tc, III T5d i III c.

Jesteśmy przekonani, że tego typu zajęcia pomagają kształcić odpowiedzialność i młodzi kierowcy będą unikać brawurowej jazdy, zachowując bezpieczeństwo na drodze.

Info i foto: Józef Dyniec