DZIAŁAMY!

Za nami kolejne spotkanie Młodzieżowej Grupy Medialnej. Starosta Hrubieszowski – Aneta Karpiuk pomysłodawczyni powstania grupy – otworzyła spotkanie. Starosta zaprezentowała plan działania grupy na najbliższe miesiące – ustalony na podstawie ankiet przeprowadzonych z młodzieżą. Przypomniała również cel grupy medialnej jakim jest, pobudzenie do twórczej aktywności i rozwoju młodzieży oraz promowanie.

Zaproszony gość, Pani Sylwia Heś – Dyrektor Powiatowej Biblioteki im. prof. Wiktora Zina w Hrubieszowie opowiedziała o planach związanych z kolejną edycją Narodowego Czytania i zaprosiła młodzież do aktywnego udziału w inicjatywie. Rozmawialiśmy także o innych, wspólnych działaniach, których celem będzie zainteresowanie czytelnictwem hrubieszowskiej młodzieży.

Następnie Pani Ewa Łopocka-Dyjak – pedagog i doradca zawodowy z Zespołu Szkół Nr 3 w Hrubieszowie, wykorzystując swoje bogate doświadczenie zawodowe, zaproponowała młodzieży różnorodne zabawy i ćwiczenia, których celem było wzajemne poznanie i budowanie zaufania. Ciekawe zadania intelektualne oraz ruchowe zintegrowały grupę.

Kolejnym punktem spotkania był blok dziennikarski przygotowany przez Pana Daniela Buchowieckiego – nauczyciela języka polskiego i logopedy z Zespołu Szkół Nr 1 w Hrubieszowie, opiekuna HMGM, który od wielu lat współprowadzi szkolne media, a dodatkowo współpracuje z Wydawnictwem Szkolnym i Pedagogicznym jako autor. Oprócz informacji teoretycznych, był czas na ćwiczenia praktyczne, które na pewno znajdą zastosowanie w praktyce.

Sukcesywnie będziemy pokazywać pasje młodzieży i zachęcać do udziału w kulturze, tak, aby każdy młody człowiek znalazł coś dla siebie, a zdobyte w Grupie: wiedzę, umiejętności i doświadczenie przenosił na grunt szkolny, by „zarażać” entuzjazmem innych.

Do usłyszenia niebawem!

Info i foto: Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie