SPOTKANIE Z POLICJĄ

Hrubieszowscy policjanci, w ramach działań profilaktycznych, spotkali się z uczniami naszej szkoły. Podczas wizyty mundurowi rozmawiali z młodzieżą o szkodliwości palenia papierosów i zażywania środków psychoaktywnych oraz odpowiedzialności finansowej za zaśmiecanie niedopałkami terenów przyszkolnych. Poruszyli również kwestie zagrożeń i możliwości ich uniknięcia w czasie letniego wypoczynku. Przypomnieli, że wszyscy, niezależnie od tego, czy spędzają ten czas w miejscu zamieszkania, czy na zorganizowanych wyjazdach, zobowiązani są do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Funkcjonariusze przypomnieli młodzieży, jakich sytuacji unikać, aby nie stać się potencjalną ofiarą handlu ludźmi. Ważnym elementem spotkania było również przypominanie o przestrzeganiu zasad bezpiecznego poruszania się po drogach z punktu widzenia kierowcy, jak i pieszego. Policjanci uczulali o zachowaniu ostrożności podczas przechodzenia po przejściu dla pieszych i nie używania w tym czasie telefonu komórkowego.

W ramach spotkań z młodzieżą funkcjonariusze starali się uświadomić młodzieży, że przestrzeganie określonych reguł i zachowań w czasie wolnym od szkoły nie wykluczy, ale pozwoli ograniczyć ryzyko zagrożeń i przykrych zdarzeń.

Info i foto: Monika Jabłońska – pedagog szkolny