UWAŻAJ NA FAŁSZYWE TREŚCI W INTERNECIE!

Każdego dnia docierają do nas setki komunikatów – większość z nich za pośrednictwem internetu. Niestety – nie wszystkie są prawdziwe. Jak rozpoznać tzw. fake newsy i nie dać się nabrać na fałszywe informacje? Czy problem dezinformacji dotyczy tylko dorosłych? Nic bardziej mylnego!
Powszechna dziś wśród młodych ludzi biegłość poruszania się w cyfrowym świecie nie zawsze oznacza, że są oni świadomymi odbiorcami treści znalezionych w sieci i potrafią rozróżniać wiarygodne informacje od tych szkodliwych.
Niezbędne informacje na temat fałszywych wiadomości oraz rozpoznawania dezinformacji zebraliśmy także w aktualności „Jak nie wpaść w pułapkę fake newsów” opublikowanej na stronie www.ose.gov.pl

Co najważniejsze, należy zwracać uwagę uczniów na potrzebę weryfikowania treści, z którymi spotykają się w internecie – zwłaszcza w mediach społecznościowych. Właśnie w tym celu powstała akcja NASK #WłączWeryfikację#STOPdezinformacji i dedykowane jej profile na Twitterze oraz Facebooku.

Informuje nas OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna