“LEKCJE Z TEMIDĄ”

7 marca uczniowie czterech klas Technikum uczestniczyli w programie z zakresu edukacji prawnej – “Lekcje z Temidą”. Uczniowie dowiedzieli się m.in.: Dlaczego ludzie stworzyli prawo? Jakie prawa ma konsument i gdzie szukać pomocy, gdy kupiony przez Internet towar, nie spełnia naszych oczekiwań? Czym jest stalking? Jak reagować na prześladowanie w szkole?

Młodzież miała również okazję do zadawania pytań prelegentowi. „Lekcje z Temidą” to program edukacyjny, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy proobywatelskiej oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży, również tej, która dotyczy prześladowania rówieśników. Organizatorem programu jest Fundacja Altum. Zajęcia, które spotkały się z dużym zainteresowaniem młodzieży prowadził Pan Bartłomiej Białowolski.
Info: Monika Jabłońska – pedagog szkolny/ Foto: Daniel Buchowiecki