7 EDYCJA CHECK IT 2022 – Z MYŚLĄ O INFORMATYKACH

W dniach 14-15 marca 2022 roku odbyło się jedno z największych wydarzeń informatycznych na Lubelszczyźnie skierowane przede wszystkim do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz nauczycieli informatyki. Konferencja Check IT została zorganizowana przez Wydział Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin, w ścisłej współpracy z uczelniami, kołami naukowymi oraz specjalistami z branży IT, w ramach inicjatywy Lubelska Wyżyna IT. Fani nowych technologii, jak i osoby, którym świat informatyki nie jest jeszcze do końca znany mogli wziąć udział w prelekcjach, warsztatach online, warsztatach stacjonarnych, podczas których odkrywali emocjonujące oblicze IT i zobaczyli, że informatyka może być nie tylko świetną zabawą, ale też sposobem na zawodową przyszłość.

W ramach wydarzenia uczniowie technikum informatycznego wzięli udział w warsztatach online. Klasa IV Tc uczestniczyła w zajęciach programistycznych Wprowadzenie do C#prowadzonych przez pana Jakuba Ruska, gdzie uczniowie mogli zaprogramować swój pierwszy program w języku C#. Podobne warsztaty zostały przeprowadzone w klasie III T5d, a tematyką było stworzenie gry Snake w języku Python przy pomocy platformy PixBlocks, podczas których uczniowie poznali podstawy programowania w wyżej wymienionym języku, przećwiczyli możliwości sterowania wężem i przesuwania go po ekranie oraz dowiedzieli się o obiektach i ich aktualizacji w środowisku PixBlocks.

Info i foto: Bartłomiej Kusiak